Tankuj24 – oto niezwykły projekt polskich programistów oraz rodzimego importera paliw, czyli firmy Unimot. Bezpłatny program ma ułatwiać kierowcom nie tylko znalezienie stacji paliw oferujących najkorzystniejszą cenę (wymagane jest, aby placówka współpracowała z systemem Tankuj24), ale także tańsze tankowanie. Ceny mają być niższe o co najmniej kilka groszy nawet w porównaniu z tymi, jakie widnieją na stacji. Oszczędności mogą sięgnąć nawet do 10 groszy na litrze paliwa.

„Aplikacja Tankuj24 to swego rodzaju nowoczesny program flotowy, w którym zamiast tradycyjnej karty flotowej występuje aplikacja mobilna. Naszą przewagą jest to, że skorzystać z niej mogą wszyscy kierowcy, a nie tylko dla firmy oraz wystarczy mieć jedno auto, aby otrzymać rabat na zakup paliwa” – wyjaśnia Robert Brzozowski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A.

Aplikacja służy do rezerwacji paliwa i mobilnych płatności. Gotówka na stacji nie jest potrzebna
Aplikacja służy do rezerwacji paliwa i mobilnych płatności. Gotówka na stacji nie jest potrzebna

Przy użyciu aplikacji będzie można zarezerwować tankowanie zadeklarowanej ilości paliwa po cenie niższej niż zwykle widnieje na pylonie przy stacji. A to nie wszystko. Przygotowano nawet funkcję płatności mobilnej, więc nie trzeba będzie korzystać z tradycyjnych metod płatności. Z myślą o przedsiębiorcach wprowadzono rozwiązanie tzw. zbiorczej faktury za wszystkie zakupy w ciągu miesiąca.

Tankuj24 jest bardzo łatwe w obsłudze Foto: Tomasz Okurowski / Auto Świat
Tankuj24 jest bardzo łatwe w obsłudze

„Chcieliśmy stworzyć narzędzie, które będzie odpowiadać na potrzeby coraz bardziej świadomych konsumentów, którzy cenią nie tylko swoje pieniądze, ale także i czas, dlatego użytkownicy aplikacji będą mogli zarezerwować taką ilość paliwa, jakiej potrzebują i odebrać ją w momencie, kiedy im odpowiada. Wszystko to oczywiście za cenę gwarantowaną przez Tankuj24, która zawsze będzie niższa, niż ta, którą wskazuje pylon na stacji. To pierwszy taki projekt w Europie i jeden z pierwszych na świecie” – podkreśla prezes Brzozowski.

Program do smartfonów i tabletów można pobrać bezpłatnie ze sklepów AppSore i Google Play
Program do smartfonów i tabletów można pobrać bezpłatnie ze sklepów AppSore i Google Play

Korzystanie z aplikacji ma być bardzo łatwe. Wystarczy wybrać na mapie stację paliw współpracującą z Tankuj24 i zarezerwować określoną ilość paliwa. W ciągu 24 godzin od rezerwacji wystarczy odwiedzić stację i zatankować paliwo (nie ma znaczenia czy wlejemy więcej lub mniej niż zadeklarowaliśmy). Z karty zostanie wówczas pobrana taka kwota, jaka jest należna za tankowanie.

W chwili startu programu z Tankuj24 współpracują stacje w kilkunastu wybranych miastach Polski. Wśród nich są m.in. Częstochowa, Gorzów Wielkopolski, Kraków, Legionowo, Łomża, Międzyrzecz, Słubice, Szczecin, Świnoujście oraz tzw. Trójmiasto. Twórcy zapowiadają także poszerzenie zasięgu poza granice Polski. Za granicą pojawi się aplikacja Refuel24.

Program jest dostępny w dwóch sklepach: AppStore i Google Play dla użytkowników smartfonów i tabletów. Można go bezpłatnie pobrać na swoje urządzenie.