Po Giulii oraz kompaktowym SUV-ie Alfa Romeo planuje wprowadzić na rynek limuzynę klasy wyższej. Taki model w ofercie jest bardzo ważny, jeśli chodzi o wejście włoskiej marki na amerykański rynek. Najpoważniejszymi konkurentami planowanego modelu Alfy Romeo mają być: Audi A6, BMW serii 5 oraz Mercedes klasy E.

Włoska limuzyna zostanie zbudowana w oparciu o nową platformę, a napęd ma być przekazywany na tylne koła. Oprócz tego za dopłatą będzie można zamówić samochód z napędem na wszystkie koła. Jeśli chodzi o silniki, to przede wszystkim mają być wykorzystane konstrukcje, które znamy z Giulii. Możliwe jest zastosowanie zarówno 2-litrowego turbodiesla, jak i doładowanego 6-cylindrowego benzyniaka, generującego 510 KM. W późniejszym czasie duża limuzyna Alfy Romeo ma być oferowana również jako hybryda plug-in.

Nasze wizualizacje pokazują, że autu nie będzie brakowało cech typowych dla dotychczasowych limuzyn włoskiej marki. To oznacza, że kierowcy w dalszym ciągu mogą liczyć na karoserię, w której połączono charakter typowy dla eleganckich pojazdów ze sportowymi akcentami. Z przodu

i z tyłu zastosowano wąskie światła, a ponadto w przednim zderzaku nie zabraknie dużych wlotów powietrza. Trudno nie zauważyć podobieństw do Giulii. Samochód ma trafić do sprzedaży na początku 2018 roku. Po kolejnych 12 miesiącach na rynku pojawi się większy SUV, zbudowany na tej samej platformie, co planowana limuzyna.

Alfa Romeo Alfetta / szkic
Alfa Romeo Alfetta / szkic