Zaprezentowany na stoisku Citroena model C3 Aircross, to seryjna wersja prezentowanego rok wcześniej na salonie w Genewie modelu C-Aircross. Citroen rozpoczął już potężną kampanię swojego nowego crossovera, znamy także polskie ceny tego modelu. Jednak dopiero dziś, podczas dnia prasowego na salonie we Frankfurcie, odbyła się oficjalna premiera modelu C3 Aircross.

Oficjalny następca najmniejszego z rodziny Picasso, stał się już pełnoprawnym crossoverem klasy B. Nowy model zbudowano na bazie miejskiego Citroena C3.

Citroen C3 Aircross ma długość 4,15 m i technicznie jest bardzo blisko spokrewniony z Oplem Crosslandem X. Charakterystyczną cechą auta ma być szeroka możliwość personalizacji auta na etapie składania zamówienia. Klienci będą mogli wybierać spośród 90 kombinacji wyglądu zewnętrznego i pięciu wersji wykończenia wnętrza. Auto będzie można wyposażyć w 12 systemów wspomagających kierowcę oraz najnowsze rozwiązania multimedialne.

Nowy model Citroena ma walczyć o klientów, m.in. z Renault Capturem, Fiatem 500X czy Suzuki Vitarą. Patrząc na rozsądnie skalkulowane ceny, C3 Aircross ma spore szanse na rynkowy sukces.

Jego cena rozpoczyna się od 52.900 zł. Za tę kwotę dostaniemy egzemplarz w wersji Live z trzycylindrowym silnikiem 1.2 PureTech o mocy 82 KM. Wiadomo już, że samochód trafi do polskich salonów w listopadzie 2017 roku.

Limitowany E-Mehari

Oprócz C3 Aircross, na stoisku Citroena pojawiło się także niskoseryjne E-Mehari By Courreges, czyli elektryczna wariacja na temat kultowego Mehari. Wnętrze auta zostało całkowicie przeprojektowane z pomocą znanego domu mody Courreges. Co ciekawe finalanie to auto trafi do sprzedaży, ale wyłącznie w limitowanej liczbie 61 sztuk.

SpaceTourer Rip Curl Concept

We Frankfurcie Citroen zaprezentował także koncepcyjny kamper zbudowany na bazie SpaceTourera. Samochód jest owocem współpracy Citroena i marki surfingowej Rip Curl. Unikatową edycję SpaceTourera wyposażono w napęd 4x4, opracowany przez Automobiles Dangel, a wnętrze urządziła firma Pössl.

SpaceTourer Rip Curl ma charakterystyczne dwukolorowe malowanie, podobna kolorystyka obowiązuje także we wnętrzu auta. SpaceTourer Rip Curl Concept będzie towarzyszył teamowi Rip Curl podczas najbliższego objazdu Europy od października 2017 do stycznia 2018 roku.