Globalny pikap Mitsubishi to jeden z najlepiej sprzedających się modeli tej firmy na świecie.

5. generacja pikapa to zbudowany od podstaw nowy pojazd, który po dziewięciu latach zastępuje dobrze znane z naszych ulic Mitsubishi L200. Najnowsza generacja japońskiego pikapa jest produkowana w fabryce Laem Chabang należącej do Mitsubishi Motors (Thailand) Co. Ltd.

Mitsubishi Triton (w wersji na rynek tajlandzki) pojawił się już w Tajlandzkich salonach sprzedaży i podobnie, jak w przypadku poprzednika, po debiucie na tym rynku będzie sukcesywnie debiutował w państwach Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej, Oceanii, na Bliskim Wschodzie, a także w Europie, Afryce i Ameryce Łacińskiej.

Według zapewnień producenta nowy pikap Mitsubishi ma być najlepszym na rynku autem typu SUT („Ultimate Sport Utility Truck”), łączącym komfortowe wnętrze samochodu osobowego z funkcjonalnością i niezawodnością pickupa.

Muskularna, elegancka i dynamiczna stylizacja nadwozia Mitsubishi Triton może się podobać. Dodatkowo warto wspomnieć również o tym, że wraz z nową generacją zwiększyła się przestronność kabiny pasażerskiej i poprawiono właściwości jezdne.

Dzięki zastosowaniu wytrzymałej struktury podwozia oraz ramy i opatentowanej przez Mitsubishi struktury nadwozia RISE – nowe L200 będzie wyznaczać standardy bezpieczeństwa w swojej klasie.

Z pierwszych informacji otrzymanych od producenta możemy wnioskować, że nowa generacja Mitsubishi L200 zaoferuje pasażerom większy komfort podróżowania. Kabinę dodatkowo wyciszono, tak aby jazda pikapem nie różniła się bardzo od podróżowania typowym autem osobowym.

Nowy pikap Mitsubishi jest oferowany w wersji Single Cab, Double Cab i Club Cab, natomiast w gamie jednostek napędowych znajdują się trzy silniki. Obok znanej z poprzednika konstrukcji

Na naszym rynku nowe L200 powinno pojawić się w sierpniu przyszłego roku.