Odpowiedź na to pytanie nie będzie łatwa. Bowiem wieku klientów poszukujących miejskiego auta kieruje się przede wszystkim ceną. Natomiast Mazda nową “dwójkę” wyraźnie kieruje do osób, które od miejskiego auta oczekują czegoś więcej.

Tak według mnie nowa Mazda 2 to miejska limuzyna, która urzeka nie tylko stylistyką nadwozia, ale również jakością wykończenia wnętrza oraz wyposażeniem niespotykanym w autach tej klasy. Wystarczy wspomnieć o takich dodatkach jak adaptacyjne reflektory, systemy utrzymujące auto na pasie ruchu czy Hed-up display informujący kierowcę nie tylko o prędkości z jaką jedziemy, ale również wyświetlający między innymi wskazania systemu nawigacji.

Co takiego wyjątkowego jest w Mazdzie 2

Na nową Mazdę 2 wystarczy spojrzeć i faktycznie można się w tym aucie zakochać. Linie nadwozia idealnie wpisują się w gamę modelową Mazdy. tego modelu nie pomylimy z żadnym miejskim konkurentem. W przypadku Mazdy 2 producent poszedł na całość tworząc jedno z najpiękniejszych aut w klasie. To oczywiście kwestia dyskusyjna - ale taka jest moja opinia. Może się z nią zgadzać lub nie.

Jednak dla mnie równie ważne a nawet ważniejsze jest to jak auto wygląda w środku, jak w nim się czuję - przecież podczas jazdy to właśnie z elementami zamontowanymi we wnętrzu mam najwięcej kontaktu. Tu się nie zawiodłem. Wraz z nowym modelem producent zdecydował się na zaoferowanie klientom wielu konfiguracji wnętrza - w zależności od oczekiwań i upodobań kierowcy.

Założenia które przyjęto podczas projektowania kokpitu były jasna - budowa auta z wnętrzem o sportowym charakterze wykończonym materiałami wysokiej jakości. Już pierwszy kontakt z nową Mazdą 2 potwierdził obietnice producenta. Tak, ten model to miejska limuzyna.

W przypadku Mazdy 2 mamy do wyboru 5 wersji wykończenia:

- wersję standardową nazwano SkyGo

- wersje średnie to SkyMOTION oraz SkyENERGY

- wnętrze Burgund Red opcja w przypadku SkyENERGY to motyw inspirowany meblarstwem lat 50. – łączy czerwone tkaniny z czerwienią, bielą i czernią innych elementów oraz panelami wykończonymi na wysoki połysk.

- wnętrze Premium opcja dla SkyPASSION to tapicerka z czarnych tkanin z czerwonymi szwami i pasami, oraz detale w kolorze satynowego chromu

- wnętrze Off White opcja dla SkyPASSION to najbardziej luksusowe wnętrze jakie znajdziemy w Mazdzie 2. Cechy charakterystyczne to półskórzane obicia siedzeń w kolorze złamanej bieli, partie z tkaniny z czerwonymi pasami i szwami orz akcenty w kolorze satynowego chromu.

Całość robi naprawdę dobre wrażenie, nie tylko dobrej jakości materiałów użytych do wykończenia wnętrza ale również solidności i jakości spasowania elementów.

Mazda 2 ceny

Przejdźmy do najważniejszego - czyli cen nowości Mazdy. Skoro ma być premium to tanio nie będzie i faktycznie ceny tego modelu zaczynają się od 50 900 zł za wersję SkyGO napędzaną podstawową jednostką napędową osiągającą 75 KM. Sporo ale w wyposażeniu standardowym otrzymamy takie elementy jak:

- przednie, boczne oraz kurtynowe poduszki powietrzne

- elektrycznie sterowane lusterka oraz szyby

- centralny zamek

- sterowany z kierownicy radioodtwarzacz

- manualną klimatyzację

- komputer pokładowy

SkyGO SkyMOTION SkyENERGY SkyPASSION
1.5 SKY-G 75KM 5MT 50,900 52,900 - -
1.5 SKY-G 90KM 5MT - 54,400 58,900 -
1.5 SKY-G 90KM 6AT - 57,400 61,900 64,900
1.5 SKY-G 115KM 6MT i-ELOOP - - - 63,900

Zatem już w podstawie otrzymamy niemal kompletnie wyposażony miejski samochód. Czy zatem warto poczekać na kilka tygodni na pojawienie się Mazdy 2 z salonach? Tak, jeśli szukasz małego luksusowego auta to nie będziesz zawiedziony.