ŠKODA od lat angażuje się w sport samochodowy i dlatego w swojej gamie obok popularnych modeli, ma też te, których szczególnie wyczekują fani szybkiej jazdy i dynamicznego prowadzenia. Podczas salonu samochodowego w Paryżu zobaczymy dwa nowe modele, które zadowolą osoby ceniące dobre osiągi.

Pierwsze z tych aut to KODIAQ RS, czyli kolejne auto z emblematem znanym z wielu innych modeli ŠKODY wyposażonych w sportowe silniki i zawieszenie ustawione z myślą o wymagających kierowcach. Ten rodzinny SUV w szczególnym wariancie ma pod maską silnik wysokoprężny o objętości dwóch litrów i mocy aż 240 KM. To wystarczy, by przestronnym SUV-em z siedmioma miejscami na pokładzie jeździć równie sprawnie, jak sportowym autem kompaktowym. Co ważne, KODIAQ RS zużywa przy tym niewiele paliwa, bo 2-litrowy diesel podczas zwykłej jazdy drogami szybkiego ruchu potrafi zadowolić się bardzo małą ilością oleju napędowego. Sportowy wariant KODIAQA ma bogate standardowe wyposażenie, w tym m.in. napęd na cztery koła, adaptacyjne zawieszenie oraz progresywny układ kierowniczy. Nie zabrakło też detali, które jasno wskazują, że mamy do czynienia z autem z emblematem RS. To m.in. zmodyfikowane zderzaki, zmieniony pas przedni z reflektorami diodowymi, czy też czarne, błyszczące akcenty wokół szyb, czy też lusterek bocznych.

Druga ze sportowych premier ŠKODY to koncepcyjny pojazd o nazwie VISION RS. To kompaktowe auto o sportowym zacięciu, które pokazuje, jak będzie w przyszłości wyglądać kompaktowe auta tej marki, szczycące się emblematem RS. VISION RS ma zgrabną, dynamiczną sylwetkę oraz, na co warto zwrócić uwagę, napęd hybrydowy z możliwością ładowania baterii z gniazdka. Zdaniem ŠKODY to sportowe auto nieodległej przyszłości.

Obok wspomnianych dwóch modeli, na stoisku ŠKODY zobaczymy też specjalne wersje KAROQA, czyli SCOUT i SPORTLINE. W tym drugim przypadku pod maską znajduje się dedykowany tylko tej wersji 190-konny silnik benzynowy, współpracujący z automatyczną, dwusprzęgłową skrzynią DSG oraz napędem na obie osie. KAROQ SCOUT ma zaś wyraźnie zaznaczony terenowy charakter. Standardem w tej wersji jest napęd na cztery koła. W gamie silników znajdziemy zaś benzynowy 1.5 TSI o mocy 150 KM oraz dwa diesle 2.0 o mocach 150 oraz 190 KM.

Obok samochodów, na swoim stoisku ŠKODY prezentuje też nowoczesne technologie z zakresu mobilności. Przykładowo, każdy odwiedzający ekspozycję tej marki będzie mógł stworzyć swoje wirtualne alter ego i przeżyć wraz z nim... fikcyjny dzień. Dzięki temu można poznać innowacje i usługi, jakie zaprojektowano w ŠKODA AUTO DigiLab. Niewykluczone, że wkrótce znajdą one zastosowanie w otaczającej nas rzeczywistości.