Zapowiedź szefa Audi jest bardzo odważna, ale patrząc na A8 po liftingu nie sposób pozbyć się wrażenia, że Ingolstadt wie, co robi. Niepowtarzalny design, jakość wykonania niczym z ręcznej manufaktury i konsekwentnie stosowane lekkie materiały – oto poddane gruntownej kuracji odmładzającej Audi A8

Z zewnątrz zmienił się nieco przód Audi A8. Reflektory LED (seryjne przy silnikach V8) są wyposażone w technologię Matrix. W przypadku świateł drogowych 25 segmentów świetlnych może być oddzielnie zapalanych oraz przygaszanych, dzięki czemu system może z dużą dokładnością reagować na auta nadjeżdżające z przeciwka i zapobiec oślepianiu innych kierowców.

Foto: Auto Świat
Audi we Frankfurcie: prześcigniemy BMW!

Przy okazji liftingu Audi A8 inżynierowie Audi dużą wagę przyłożyli do wygłuszenia wnętrza, dzięki czemu A8 ma szansę stać się jednym z cichszych pojazdów segmentu.W aucie debiutują też nowe systemy asystujące, w tym aktywny alarm niezamierzonego przekroczenia linii pasa ruchu z możliwością wykonania samodzielnej,lekkiej korekty oraz asystent parkowania, który wyręcza kierowcę z kręcenia kierownicą.Nowe Audi A8 pojawi się w salonach sprzedaży w listopadzie. Mimo znacznie bogatszego wyposażenia ceny A8 mają się zmienić nieznacznie.