Prototypowa wersja zdradza wygląd nadwozia produkcyjnej odmiany, która pojawi się na rynkach w Europie na początku 2017 roku. Stylizacja wersji koncepcyjnej zapowiada znaczącą zmianę wizerunku tego auta w stosunku do poprzednika. Nowy Civic hatchback wyróżnia się oryginalną linią. Auto będzie o 30 mm szerszy, o 20 mm niższy i o 130 mm dłuższy.

W gamy silnikowej Civica X zadebiutują nowe silniki benzynowe z turbodoładowaniem o pojemności 1,0 i 1,5 litra. Ponadto dostępny będzie zmodernizowany dieslem 1,6 i-DTEC

„Wiedzieliśmy, że musimy stworzyć charakterystyczne nadwozie, które przyciągnie wzrok i zmieni tradycyjny obraz europejskiego samochodu kompaktowego, zachowując jednocześnie charakterystyczne cechy dotychczasowego Civica. Dążyliśmy do połączenia sportowych cech, dynamicznych właściwości jezdnych i aspektów praktycznych.” - powiedział Daisuke Tsutamori, lider projektu Civica dziesiątej generacji.

Auto, produkowane w należącej do Hondy brytyjskiej fabryce HUM (Honda of the UK Manufacturing) w Swindon, będzie eksportowane na globalne rynki, w tym do Stanów Zjednoczonych.Na więcej informacji o nowym Civicu musimy jeszcze chwilę poczekać.