Jeszcze kilka late temu, nikt nie uwierzyłby w to, że koreańscy producenci będą mogli konkurować jak równi z równymi z największymi potęgami światowej motoryzacji. A jednak stało się – już teraz koreańskie nawiązują równą walkę o udziały w rynku z największymi graczami.

Jeśli okaże się, że nowa Kia Optima chociaż w 80 proc. będzie nawiązywać stylistycznie do konceptcaru który zostanie zaprezentowany podczas Genewa Motor Show, to europejscy producenci powinni szybko zrewidować swoje plany i czym prędzej zabrać się do opracowywania kolejnych generacji swoich limuzyn klasy średniej.

Według otrzymanych dzisiaj informacji Kia Sportspace to auto rodzinne stworzone do szybkiej, bezpiecznej podróży w bardzo komfortowych warunkach. Cóż, czy tak jest jeszcze nie wiemy, ale jeśli auto jeździ tak jak wygląda to faktycznie nowy model Kii szybko przyjmie się na rynkach całego świata.

Kia Sportspace została zaprojektowana w europejskim studiu projektowym Kii pod kierownictwem Gregorego Guillaume, który informuje, że postanowił zbudować zupełnie nowy rodzaj pojazdu – duże 4-osobowe przestronne i funkcjonalne kombi, które pomimo typowo rodzinnego typu wygląda jak prawdziwe sportowe auto.

Czy nowa Kia Sportspace trafi do produkcji w takiej formie? Śmiem w to wątpić, ale nawet jeśli projekt zostanie nieco ucywilizowany to i tak jestem pełen podziwu postępu jaki w ciągu ostatnich 10-lat przeszła koreańska motoryzacja.