Zwykła wersja GLA pojawi się w salonach Mercedesa w marcu 2014 roku. Ale na salon w Los Angeles trzeba było przygotować coś ekstra. Tą wisienką na torcie jest koncepcyjny, kompaktowy SUV GLA w wersji AMG.

Firma z Affalterbach potrafi z silnikami robić cuda. Panuje tam zasada, że każdy silnik przygotowuje od początku do końca jeden mechanik. Silnik składany jest ręcznie, a ten kto go składał podpisuje się na specjalnej plakietce. Gdy samochód jest serwisowany lub naprawiany - silnikiem zajmuje się ciągle ten sam mechanik.

Koncepcyjny GLA 45 AMG ma pod maską najmocniejszy 4-cylindrowy motor świata. Dzięki turbodoładowaniu specjaliści z AMG wycisnęli z niego 360 KM i aż 450 Nm momentu obrotowego. Dzięki dużej mocy GLA 45 AMG przyspiesza do „setki" w czasie poniżej 5 sekund. Silnik współpracuje z 7-biegową skrzynią automatyczną. GLA 45 AMG ma napęd na 4 koła - AMG 4MATIC.

Prezentacja auta koncepcyjnego w Los Angeles jest zapowiedzią pojawienia się takiej wersji seryjnej. Kiedy to nastąpi? Zapewne w kilka miesięcy po debiucie GLA w salonach, czyli pod koniec 2014 roku.