BMW jest pierwszą marką, która stworzyła i wypromowała SUV-a z nadwoziem w stylu coupe. Jak ten czas leci... Koncepcyjny model X6 pokazano w 2007 roku, a do sprzedaży wprowadzono go rok później. Wtedy była to nisza, ale szybko okazało się, że BMW mialo nosa i tego typu pojazdy mają duży potencjał. Obecnie w sprzedaży dostepna jest już druga generacja dynamiczniej wystylizowanej "X5-ki".

Z biegiem czasu ofertę poszerzono o mniejszy model X4, czyli "usportowione" X3. Tylko kwestią czasu jest kiedy w ofercie BMW pojawi się następny model X2, który uplasuje się w gamie kompaktów pomiędzy podwyższoną "X1-ką" a standardowym hatchbackiem, jakim jest seria 1.

Na paryskich targach można obejrzeć koncept tego projektu. Na razie producent nie zdardza zbyt wielu informacji na jego temat. Wiemy, że BMW X2 wykorzysta platformę z modeli X1 i serii 2 Active Tourer, więc jego bazowe wersje zapewne będa napędzane tylko na przednie koła.

Nieoficjalnie mówi się, ż BMW X2 trafi do sprzedaży pod koniec 2017 roku lub na początku 2018. Na tę chwilę pozostaje nam ocena stylistyki konceptu. Naszym zdaniem auto wygląda nieźle. Oby wersja produkcyjna otrzymała jak najmniej zmian. A co Wy myślicie?