Premiery światowe we Frankfurcie to 70 nowych i zmodernizowanych samochodów oraz 65 przywiezionych przez dostawców komponentów. Wśród wystawców poza europejskich należy podkreślić dużą aktywność producentów z Chin, którzy zarezerwowali dla siebie ponad 100 stoisk.

Aż 42 proc. wystawców zagranicznych pochodzi z krajów azjatyckich, co z poprzednią edycją IAA oznacza wzrost o 10 proc. Wystawcy z innych krajów to m.in. Wielka Brytania – 85, Francja – 34, Japonia – 31 i USA – 21. Wśród wystawców z 35 krajów należy powitać Tajlandię i Indonezję.

IAA Frankfurt 2013 rozpocznie się dwoma dniami prasowymi – 10 i 11. września. Organizatorzy zapowiedzieli 81 konferencji prasowych, z czego aż 49 odbędzie się już pierwszego dnia. O akredytacje onlinie do biura prasowego zwróciło się prawie 7,5 tys. dziennikarzy z 96 krajów. Na targach spodziewanych jest ok. 10 tys. dziennikarzy.

IAA Frankfurt 2013 - NAJWAŻNIEJSZE PREMIERY

ALFA ROMEO

Alfa Romeo wybrała frankfurcki salon samochodowy IAA 2013 jako miejsce międzynarodowego debiutu prasowego Giulietty MY 2014, której sprzedaż rozpocznie się w październiku 2013 roku.. Odświeżona stylistycznie, wyposażona w nowe jednostki napędowe i technologie, aby utrzymać swą gwiazdorską rolę. Zapewne ma szanse przyczynić sie do dalszego sukcesu sprzedaży: od połowy roku 2010 do dzisiaj łączna liczba zamówień z całego świata przekroczyła już 212.000 egzemplarzy.

AUDI

Foto: Auto Świat
IAA Frankfurt 2013 – wszystkie premiery

Quattro znaczy Audi, a Audi znaczy quattro – marka i technologia tworzą nierozerwalny związek. Z okazji trzydziestej rocznicy powstania modelu Sport quattro Audi zaprezentuje jego następcę. Pozostałe premiery niemieckiej marki to: Audi A3 Cabrio, Audi A3 ultra, facelifting Audi A8 i wersja limitowana Audi TTS Competition.

BENTLEY

Luksusowa marka przywiezie do Frankfurtu coupé i kabriolet z widlastym silnikiem ośmiocylindrowym o mocy 528 KM i maksymalnym momentem obrotowym 680 Nm. Wersja coupé będzie zdolna do osiągnięcia prędkości maksymalnej 309 km/h i przyspieszenia od 0 do 100 km/h w ciągu 4,5 sekundy.

BMW

Foto: Auto Świat
IAA Frankfurt 2013 – wszystkie premiery

Producent z Monachium przyjedzie w glorii chwały i przede wszystkim zaprezentuje dwa modele z napędem elektrycznym – BMW i3 i BMW i8, które tworzą nową historię marki. Na frankfurckim stoisku zobaczymy też plug-in BMW Concept5 eDrive oraz trzecia generację BMW X5 i BMW serii 4.

Na stoisku BMW podczas IAA 2013 we Frankfurcie nad Menem zobaczymy 5 nowych modeli seryjnych i jeden pojazd koncepcyjny z przednim napędem. Dla zwiedzających przygotowano też trasę o długości 300 metrów, na której będzie można przetestować samochody marki BMW. Organizatorzy oczekują, iż w ciągu 12 dni trwania salonu samochodowego we Frankfurcie nad Menem auta pokonają trasę ok. 9 100 kilometrów.

CHEVROLET

Amerykański zaprezentuje gamę modeli wyposażonych w szereg nowych funkcji z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. Pokazane zostaną także samochody o nowym designie, jak Spark w wersji Bubble, który przyciągnie kolejnych klientów do zakupu tego najpopularniejszego modelu Chevroleta w Europie. Premierę będzie miał też zmodyfikowany Chevrolet Camaro.

CITROEN

Foto: Auto Świat
IAA Frankfurt 2013 – wszystkie premiery

Najważniejszą premierą będzie Citroën Grand C4 Picasso z miejscami dla siedmiu pasażerów. Natomiast przyszłość francuskiej marki prezentuje koncept Cactus, który powstał na bazie Peugeota 2008. Jednak nadwozie i wnętrze jest już bardziej futurystyczne.

DACIA

Rumuńska marka z francuskim wsadem nie zwalnia. Tym razem pokazany zostanie odmłodzona wersja Dacii Duster, auta, które z powodzeniem sprzedawane jest na wielu rynkach nie tylko europejskich.

FERRARI

Tym razem zadebiutuje najmocniejsza wersja Ferrari 458. Konstruktorzy uzyskali z 1 litra pojemności aż 135 KM mocy. Pokaz tego modelu ma umocnić w przekonaniu, że włoska marka produkuje najlepsze auta sportowe na świecie.

FORD

Foto: Auto Świat
IAA Frankfurt 2013 – wszystkie premiery

Tradycyjnie można spodziewać się kilku premier. Europejska wersja Forda EcoSport, Mondeo Vignale, Ford S-Max Concept i Ford Tourneo 1.0 EcoBoost, to najważniejsze z nich.

HONDA

Gwiazdą stoiska będzie Honda Civic Tourer. Japoński producent potrzebował 12 lat, by pojąć swój błąd wycofania z oferty Civica kombi (Aerodeck). Nowa rodzinna Honda prezentuje się nie tylko okazale, ale jest także przestronnym autem. Honda zaprezentuje również gamę nowych oraz historycznych aut wyścigowych, jak sportowy model NSX Concept, podkreślając tym samym swoje sportowe dziedzictwo oraz wyścigowe DNA.

HYUNDAI

Hyundai i10 został zaprojektowany i skonfigurowany pod wymogi rynku europejskiego. Obecna generacja jest bardziej IAA Frankfurt 2013 - informacje praktyczne dla zwiedzających