Być może na pierwszy rzut oka wygląda ten egzemplarz jak Fiat Bravo. Jednak przy bliższym poznaniu dostrzegamy zmiany. Inna jest przednia część, chociaż szczelnie zakryta. Możemy dostrzec elementy znane z Alfa Romeo, z wyraźnym centralnym otworem.

Alfa 149 jest nowoczesnym przedstawicielem niższej klasy średniej, a temu odpowiada długość całkowita 4,3 m, co przybliża ten model ro sedana 156. Ewolucja platformy Bravo pozwoliła na stworzenia nadwozia typu hatchback, który będzie można zamówić z aktywnym podwoziem ograniczającym jego wychylenia na zakrętach. Podobnie jak model Junior także Alfa 149 będzie wyposażona w silniki MultiAir z sześciostopniową przekładnią. Wersją topowa będzie Alfa 149 GTA.

Ceny tego modelu maja zaczynać się od 20 tys. euro, co oznacza awans w hierarchii. Wyposażenie auta będzie wyjątkowo bogate z nawigacja satelitarna 3D włącznie.

Oficjalna premiera tego modelu odbędzie się w połowie 2008 roku, a rozpoczęcie sprzedaży w pierwszymkwartale 2009 roku. Obecnie na północy Skandynawii jeszcze testowane są prototypy.

Źródło: Lehmann Photo-Syndication