Skrócenie rozstawu osi płyty podłogowej dla dwudrzwiowych Maserati oznaczało dylemat. Podczas gdy coupe przynajmniej fotmalnie jest czteromiejscowym samochodem, wersja kabrio będzie typowym dwumiejscowym roadsterem. Zaoszczędzona przestrzeń drugiego rzędu siedzeń zostanie wykorzystana na sztywny składany dach. Granturismo bez dachu zaprezentuje się już na jesieni, a na rynku pojawi się wiosną przyszłego roku.

Niewielkie modyfikacje nie ominą ani pięciometrowej limuzyny Quattroporte. Ten czterodrzwiowy sedan jest na rynku od roku 2003, tak więc najwyższy czas na facelifting. Co prawda samochód ciągle wygląda dobrze, a w międzyczasie firma stopniowo prezentowała nowinki techniczne dla tego modelu (robotyzowana skrzynia biegów i nowoczesny sześciobiegowy automat) oraz dwie nowe wersje wyposażenia Sport GT i Executive GT.

Receptą na wydłużenie życia modelu ma być nowy przód. Kamuflaż wokół atrapy chłodnicy wskazuje, że zmieniona stylistyka przybliży Quattroporte do nowego coupe Granturismo. Drobne modyfikacje dotkną także tylną część limuzyny.

Prezentacja odmłodzonego Quattroporte oczekuje się na początku przyszłego roku podczas salonu samochodowego w Los Angeles i wkrótce potem rozpocznie się jego sprzedaż.

Źródło: Lehmann Photo Syndication