Jednak wciąż napływające informacje o kolejnej generacji Volkswagene Phaeton są rozbieżne. Niektórzy twierdzą, że nowy model otrzyma identyczną platformę jak Porsche Panamera, a inni, że model ten będzie bazował na płycie nowego Audi A6 i A8. Faktem jest, że Phaeton nie należy do dotychczasowych sukcesów koncernu Volkswagen. Kierownictwo koncernu oraz designerzy pracują usilnie nad tym, bo ten stan jak najszybciej zmienić.

Kierownictwo koncernu Volkswagen wierzy jednak, że kolejna generacja tego modelu okaże się bardziej szczęśliwa i zapewni sukces rynkowy. Obok wersji sedan w ofercie ma pojawić się także cupe-cabrio, które będzie konkurowało z Mercedesem SL.

Pierwsze zdjęcia prototypu samochodu VW Phaeton CC potwierdzają, że jest on krótszy ale i szerszy od Audi A8. Jednak w trakcie fotografowania kierowcy testowi szybko ukryli prototyp i zabronili dalszego śledzenia auta. Tym razem nie udało się wykonać większej liczby zdjęć...

Publikujemy zatem zdjęcia które udało się wykonać fotografowi oraz impresję komputerową, które w znacznym stopniu przybliżają wygląd VW Phaeton CC.