Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Drogowa dżungla – jakim zwierzęciem jesteś za kierownicą?

18 maja, 11:12

Czy kierowców można porównać do... zwierząt? Jeśli tak, to jakie zwierzęta przypominamy, kiedy prowadzimy auto?

Udostępnij
0
Skomentuj
Dobre samopoczucie kierowcy Dobre samopoczucie kierowcy Foto: citroen

Firma badawcza Kantar TNS przeprowadziła (na zlecenie Shella) ankietę wśród tysiąca polskich kierowców. Na podstawie wyników wyłoniono 6 najczęściej spotykanych typów kierowców, których porównano do zwierząt z afrykańskiej dżungli.

Badanie miało na celu ustalenie, jakie emocje towarzyszą nam podczas jazdy samochodem, z kim lubimy podróżować, czy jazda autem daje nam przyjemność, jak zachowujemy się wobec innych kierowców w „miejskiej dżungli".

Z badań wynika, że na polskich drogach królują kierowcy – lwy. Niemal co czwarty kierowca to lew. To najlepszy typ kierującego – kompetentny, doświadczony (ma średnio 43 lata), skoncentrowany na jeździe, skrupulatnie planujący trasę i kontroluje sytuację na drodze. 2/3 kierowców – lwów ma w gospodarstwie domowym jedno auto.

Druga kategoria kierowców to słonie (17,9 proc.). Za kierownicą są rozważni i odpowiedzialni, cecha szczególna – kierowcy-słonie są niezwykle opiekuńcze, cenią komfortową i spokojną jazdę, chętnie zwiedzają nowe miejsca, podziwiają krajobrazy. Połowa kierowców-słoni ma w gospodarstwie domowym 2-3 samochody.

Foto: profimedia / Auto Świat

Trzecia kategoria to żyrafy (17,3 proc.). Są przyjaźni i weseli, lubią odbywać autem długie wycieczki w towarzystwie przyjaciół i rodziny. Kierowca-żyrafa prowadzi pewnie, szybko reaguje w sytuacjach zagrożenia. 3/4 kierowców-zebr ma dzieci. Ten typ kierowcy to w 41 proc. kobiety.

Czwarta kategoria to tygrysy (15,1 proc.). To dość trudny typ – uważa, że powinni się mu podporządkować inni mieszkańcy „miejskiej dżungli", kocha luksus, lubi jazdę w trudnych warunkach – np. podczas złej pogody czy krętych górskich serpentynach. Kierowca-tygrys to statystycznie młody mężczyzna (wiek ok. 38 lat), posiadacz stosunkowo nowego samochodu

Piąta kategoria kierowców to lemury (14,6 proc.). Auto daje im poczucie wolności i radości z jazdy. Lubią wycieczki w nieznane, bez określonego celu, chętnie podróżują przy głośnej muzyce. 39 proc. kierowców-lemurów to kobiety.

Szósty typ to gepard (11,3 proc.). Gepardy w dżungli to najszybsze zwierzęta, gepardy-kierowcy to najszybszy gatunek występujący na drogach. To typ wojownika i ryzykanta – jeździ dynamicznie, na granicy ryzyka. To też najmłodszy kierowca – ma średnio 36 lat. Kierowcy-gepardy to w większości mężczyźni (82 proc.).

Komentarz: ciekawe badanie i bardzo oryginalne porównanie zachowania kierowców i zwierząt z dżungli. Zabrakło w nim jednej kategorii – kierowcy-osła. Wprawdzie osłów nie ma w dżungli, ale na naszych ulicach i drogach jest ich mnóstwo.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej