Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Nowy fotoradar zmierzy nawet 32 auta naraz!

18 gru 15 17:12

To robi wrażenie: pojedyncze urządzenie, zamontowane 7-10 metrów nad drogą, może jednocześnie nadzorować ruch kilkudziesięciu aut

Udostępnij
0
Skomentuj
Integra 3D - nowy fotoradar zmierzy nawet 32 auta naraz! Integra 3D - nowy fotoradar zmierzy nawet 32 auta naraz! Foto: Archiwum / Videoradar sp. z o.o.

Główny Urząd Miar wydał niedawno zatwierdzenie typu (czyli dokument pozwalający na używanie sprzętu do oficjalnych pomiarów) dla fotoradaru Integra 3d. Takiego miernika jeszcze na polskich drogach nie było!

W Integrze 3d zastosowano tzw. radar śledzący, który pozwala na jednoczesne nadzorowanie ruchu aż 32 pojazdów znajdujących się nawet na 6 pasach drogi, na odcinku o długości ok. 100 metrów. Urządzenie nie tylko mierzy prędkość poszczególnych obiektów, lecz także wylicza odległości między nimi, określa kierunek jazdy (wyłapuje auta jadące pod prąd lub poruszające się po poboczu albo wyłączonym pasie drogi), skanuje numery rejestracyjne w celu sprawdzenia ich w bazach danych (może wychwycić auta poszukiwane przez policję).

Przyrząd może też nadzorować przejazdy na czerwonym świetle, buspasy czy też przejazdy kolejowe – czyli robi to, do czego dotychczas były potrzebne osobne urządzenia. Dzięki odpowiedniej konfiguracji zestawy fotoradarów Integra 3d mogą być wykorzystywane nawet do wykonywania odcinkowych pomiarów prędkości! Producent deklaruje, że urządzenie działa przez całą dobę, niezależnie od warunków oświetleniowych, mimo że nie wykorzystuje lamp błyskowych, potencjalnie oślepiających kierowców.

W przeciwieństwie do innych fotoradarów, Integra nie musi być montowana na przydrożnych słupach – można ją przytwierdzić do niemal dowolnej konstrukcji znajdującej się nad drogą lub przy niej, pod warunkiem że stoi ona w odpowiedniej odległości od pasów ruchu.

Integra 3d jest produkowana w Polsce, ale została opracowana przez Rosjan i jest niemal bliźniaczą konstrukcją rosyjskiego fotoradaru śledzącego CORDON, tyle że dostosowaną do obowiązujących u nas wymogów metrologicznych.

Wytwórcą urządzenia jest firma Videoradar sp. z  o.o., ta sama, która sprowadzała do Polski wzbudzające niemało kontrowersji radary Iskra. Poza zatwierdzeniem GUM-u urządzenie uzyskało m.in. certyfikat szwajcarskiego Instytutu Metrologicznego METAS. Na szczęście dla niesfornych kierowców – na razie polskie służby nadzorujące ruch nie kupiły ani jednego takiego urządzenia.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej