Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Ostatnie nagranie głosu egzaminatora tuż przed wypadkiem na przejeździe

10 wrz, 10:13

Nagrania z samochodu egzaminacyjnego, w którym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Szaflarach zginęła 18-letnia kursantka, obciążają egzaminatora, który w tym czasie był odpowiedzialny za bezpieczeństwo kobiety zdającej egzamin na prawo jazdy.

Udostępnij
0
Skomentuj
Wypadek w Szaflarach Wypadek w Szaflarach Foto: Policja

Do opinii biegłych dotarło Radio Zet. Z dokumentu wynika, że egzaminator miał wystarczająco dużo czasu, aby zatrzymać samochód przed torami. Od znaku Stop do szyn jest 8,40 m, a auto poruszało się z prędkością 17 km/h. To oznacza, że egzaminator mógł wyhamować auto przed torami. Z taśmy rejestrującej przebieg sprawdziany wynika, że egzaminator nie nakazał kursantce opuścić auta przed zderzeniem. Szef nowotarskiej prokuratury Józef Palenik poinformował, że nagrania z samochodu egzaminacyjnego zachowały się w bardzo dobrym stanie.

– Ostatnią komendę dla Angeliki P. egzaminator wydał w rejonie pobliskiego ronda. Powiedział: „Proszę teraz skręcić w prawo i jechać w kierunku przejazdu kolejowego”. Bardzo dobrze słychać też sygnał ostrzegawczy zbliżającego się pociągu. Nie ma żadnej komendy, by kursantka uciekała – stwierdził prokurator.

Według dziennikarzy Radia Zet śledczy stwierdzili również, że w momencie, kiedy auto stanęło na torach, a silnik zgasł, egzaminator miał jeszcze czas, aby dać komendę kursantce do ucieczki. Możliwe, że pechowa kursantka zdążyłaby uciec z auta przed uderzeniem pociągu.

Egzaminator usłyszał już zarzuty nieumyślnego doprowadzenia do katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Pracownik WORD-u nie przyznał się jednak do winy.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej