Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Nowe Audi A8: wyższe napięcie i lepsza wydajność

12 cze 17 10:23

Audi podgrzewa atmosferę przed premierą następnej odsłony swojej flagowej limuzyny i publikuje pierwsze informacje na jej temat. Wiemy już, że nowe A8 otrzyma po raz pierwszy w standardzie zelektryfikowany układ napędowy.

Udostępnij
0
Skomentuj
Nowe Audi A8 Nowe Audi A8 Foto: Audi

Silnik spalinowy samochodu będzie uzupełniony o technikę Mild Hybrid. Oznacza to lepsze osiągi przy jednocześnie zwiększonej wydajności. Podstawą działania systemu jest instalacja elektryczna 48 V, która w nowym Audi A8 zostanie zastosowana jako główna instalacja (po raz pierwszy w aucie produkowanym seryjnie).

Napęd Mild Hybrid składa się z dwóch głównych podzespołów: po pierwsze z chłodzonego wodą alternatora - rozrusznika 48 V, uzupełnionego o konwencjonalny rozrusznik. Ten drugi wykorzystywany jest wyłącznie do zimnego rozruchu pojazdu. Po drugie, umieszczony w bagażniku akumulator litowo-jonowy jest magazynem energii o pojemności ładowania 10 Ah i napięciu 48 V.

Czwarta generacja Audi A8 będzie mogła przejść w tryb bezgłośnego „żeglowania” w szerokim zakresie prędkości – od 55 do 160 km/h. Auto może wtedy nawet przez 40 sekund jechać z wyłączonym silnikiem spalinowym i w ten sposób nie emitować żadnych zanieczyszczeń do atmosfery. Gdy tylko kierowca naciśnie pedał gazu, RSG szybko i łagodnie ponownie uruchomi silnik. Co więcej, tryb start-stop włącza się już przy 22 km/h.

Pojazd odzyskuje energię nie tylko podczas hamowania lub żeglowania. Audi A8 rekuperuje ją również wtedy, gdy w trybie żeglowania zbliża się zbyt mocno do jadącego przed nim pojazdu. Wszystkie te układy wpływają nie tylko nawzrost komfortu podróży, ale też na obniżenie zużycie paliwa. Mild Hybrid w normalnej eksploatacji redukuje spalanie o ok. 0,7 litra na 100 kilometrów.

Nowa generacja Audi A8 będzie miała swoją światową premierę 11 lipca podczas Audi Summit w Barcelonie.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej