Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Test produktu: NavRoad Power Box

10 kwi 17 16:32

Nie lubisz być ładowarkowym zombi żebrzącym o możliwość doładowania swojego smartfona lub tabletu? A może często jeździsz w plener, w miejsca, gdzie trudno o gniazdko elektryczne?

Udostępnij
0
Skomentuj

W obu przypadkach potrzebujesz dużego powerbanka, czyli baterii zewnętrznej pozwalającej awaryjnie doładować urządzenia mobilne! A jeśli dodatkowo jesteś właścicielem samochodu, to być może powinieneś zainwestować w taką baterię, która w awaryjnej sytuacji pozwoli też uruchomić auto z rozładowanym akumulatorem.

Ostatnio mamy na rynku prawdziwy wysyp takich urządzeń – najwyraźniej któryś z chińskich producentów odkrył taką niszę na rynku, choć oczywiście w Europie produkty te pojawiają się pod różnymi markami.

Dla osób, które po raz pierwszy spotykają się z takimi urządzeniami, niewiarygodne może się wydawać to, że bateria niewiele większa od wyrośniętego smartfona może wystarczyć do uruchomienia silnika. Przecież akumulatory samochodowe są kilkadziesiąt razy większe!

Sprawdziliśmy: rzeczywiście, ten powerbank bez większego problemu jest w stanie wprawić w ruch rozrusznik auta z silnikiem benzynowym i dosyć mocno rozładowaną baterią. Co ważne, powerbank dawał sobie z tym radę nawet po nocy w aucie przy solidnym mrozie.

Do odpalenia diesla lub dużego benzyniaka mocy mu raczej zabraknie – producent twierdzi, że urządzenie jest przeznaczone do awaryjnego rozruchu silników benzynowych o pojemności do 2 litrów.

Testowany model ma ogniwa o deklarowanej pojemności 6000 mAh. Wyróżna go wyjątkowo mała, elegancka, aluminiowa obudowa (wymiary: 139 x 78 x 16 mm, waga zaledwie 260 g). Sprzedawany jest w  praktycznym etui, które bez problemów powinno zmieścić się w samochodowym schowku. W zestawie znajdziemy komplet kabli z klemami do podłączenia urządzenia do akumulatora samochodowego, ładowarkę samochodową służącą do ładowania powerbanka z gniazda zapalniczki oraz kabelek USB, który może służyć zarówno do ładowania samego urządzenia, jak i do podłączania do niego innych urządzeń.

Powerbank wyposażono w diodowy wskaźnik naładowania, gniazda USB i micro USB oraz latarkę diodową.

Podsumowując: całkiem praktyczny i przydatny gadżet do samochodu.

Ocena: 5+

Plusy:

Niewielka, ładnie wykonana obudowa, zapas prądu wystarcza do 2-3-krotnego naładowania smartfona do pełna, skutecznie wspomaga rozruch silników benzynowych. Praktyczne etui. Niewielka masa. Nieużywane urządzenie rozładowuje się bardzo powoli.

Minusy:

Brak precyzyjnego wskaźnika naładowania, niewygodne sterowanie funkcją latarki, za słabe do rozruchu diesli.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Test produktu: NavRoad Power Box (slajd 1 z 4)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego