Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Wyścigowy bolid - praca dyplomowa studentów PK

3 lip 17 13:51

Taką wyjątkową inżynierską pracę dyplomową przygotowali w sesji egzaminacyjnej studenci Politechniki Krakowskiej.

Udostępnij
0
Skomentuj

Filip Makuch, Szczepan Podosek, Tomasz Mróz i Konrad Wesołek obronili ją na Wydziale Mechanicznym PK i uzyskali tytuł inżyniera, kończąc studia I stopnia na kierunku mechanika i budowa maszyn. Promotorem pracy był dr inż. Aleksander Kuranowski z Instytutu Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych Politechniki.

„Na pomysł skonstruowania bolidu w ramach dyplomu inżynierskiego wpadliśmy inspirując się bolidem skonstruowanym na naszym wydziale przez starszych kolegów. Postanowiliśmy zbudować nowy pojazd – szybszy i nowocześniejszy" – wyjaśnił  Filip Makuch z zespołu konstruktorów.

Praca dyplomowa zyskała wysokie oceny komisji egzaminacyjnej, tym bardziej, że przed obroną bolid przeszedł  poważny test – przejażdżkę w nim po kampusie Politechniki Krakowskiej w Czyżynach odbyli m.in. rektor PK prof. Jan Kazior oraz dziekan Wydziału Mechanicznego prof. Jerzy Sładek. Pojazd, który może rozwijać prędkość do 235 km/h, spisał się bez zarzutu.

Studenci PK w pracach dyplomowych z zasady podejmują tematy, które pozwalają im w praktyce wykorzystać wiedzę i umiejętności zdobyte na studiach. Konstruowali już ekologiczne auta miejskie, pojazdy dedykowane niepełnosprawnym, przechyłowe motocykle i rowery bagażowe, podwodne i mobilne roboty. Obecnie na PK trwają prace nad pierwszym w Polsce elektrycznym bolidem wyścigowym. Projekt "PK MechPower” realizują studenci z Wydziału Mechanicznego i Koła Naukowego Energetyki i Ochrony Środowiska. Elektryczny bolid ma startować w wyścigach Formuły Student.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 8/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. prezentacja nowej generacji Kii Ceed; pierwsza jazda nowym Audi A7 Sportback; porównanie SUV-ów z różnych stron świata; test Dacii Duster II; Hyundai Ioniq Electric w zimowych warunkach; raport - czy już czas na auta elektryczne w Polsce?; naprawiamy elektryczne szyby; poszukiwane kompakty z drugiej ręki; używane BMW serii 5 E39; nowa Toyota Land Cruiser na bezdrożach Namibii.

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej