Włoska marka chce odzyskać swój dawny blask. Następca Alfy 159 zapowiadany jest już od dawna, ale wciąż okryty tajemnicą. To ma być prawdziwa rewolucja – nowa platforma z tylnym napędem, co ma ułatwić konkurowania z najlepszymi w klasie średniej sportowymi sedanami.

Głównym celem (i marzeniem) włoskiego producenta jest stawienie czoła BMW3. Jednak niemiecki model od wielu lat ma w swojej klasie ugruntowana pozycję i zapewne będzie to bardzo trudne zadanie.

Nowy model Alfa Romeo wciąż nie ma ostatecznej nazwy, chociaż wiele wskazuje na to, iż będzie to Giulia. Producent ma możliwości wyboru mocnych jednostek napędowych, a wśród nich dzieło Ferrari 3.0 V6 o mocy 480 KM. Dla porównania obecne BMW M3 ma silnik o mocy 430 KM.

Alfa Romeo Giulia ma pomóc włoskiemu producentowi w zrealizowaniu wielkiego planu rozwoju, którym jest osiągniecie w 2018 roku rocznej sprzedaży na poziomie 400 tys. egz., z czego w USA oczekuje się przynajmniej 150 tys. egz. Nowy model trafi do sprzedaży już w połowie 2015 roku.

Można oczekiwać, iż swój udział we wzroście sprzedaży będzie miał także model Alfa Romeo 4C dostępny w dwóch wersjach nadwozia.

Premiera nowego sedana Alfa Romeo Giulia odbędzie się 24 czerwca 2015 r. we Włoszech.