Uwaga kierowcy, rolnicy ponownie wyjechali na drogi. 25 kwietnia o godzinie 10 ruszyła blokada węzła Pyrzyce na drodze ekspresowej S3. W nowe miejsce przenieśli się uczestnicy dotychczasowego strajku na węźle Myślibórz, po otrzymaniu odmowy od tamtejszego Burmistrza na kontynuację strajku, który miałby trwać aż do 30 czerwca.

Protest rolników w Pyrzycach

Blokada na S3 to początek kolejnej serii wielkich protestów rolników. Droga będzie zablokowana w obie strony, od węzła Gryfino do węzła Myślibórz, przez 24 godziny. W kolejnych dniach również można spodziewać się utrudnień w ruchu, ponieważ zgoda rolników obowiązuje aż do 30 czerwca. Nie ma jednak konkretnych zapowiedzi co do tego, jak będzie wyglądał strajk na S3.

Rolnicy wjadą do Warszawy już 10 maja

Brak rozwiązań ze strony rządu doprowadziły do tego, że strajki musiały zostać wznowione. W oświadczeniu protestujących można przeczytać, że od ponad miesiąca nie otrzymali żadnych konkretnych propozycji, dlatego zmotywowali się do działania.

Na stronie Solidarności możemy przeczytać, że już niebawem szykuje się ogromny strajk na terenie Warszawy.

Nie wszyscy rolnicy chcą jednak brać udział w tym wydarzeniu, ze względu na uwarunkowania polityczne. Mimo to możemy spodziewać się sporych blokad w ruchu w stolicy. Wszystko wskazuje na to, że 10 maja odbędzie się, największy po 20 lutego, strajk rolników.