Odnośniki w artykule to linki afiliacyjne. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ofertą na konkretny produkt, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji i jej niezależność

Mazda CX-60 – modna stylistyka

Samochód powstał na nowej, modularnej platformie zaprojektowanej z myślą o większych SUV-ach oraz limuzynach. Sylwetka Mazdy CX-60 zwraca uwagę dynamiczną i zarazem pełną elegancji linią oraz doskonałymi proporcjami z długim przodem i mocno ściętym tyłem. Z boku oraz na masce wyróżniają się muskularne przetłoczenia nadające masywności, a chromowane dodatki dodają szlachetności. Całość uzupełniają efektownie wyglądające 18- lub 20-calowe felgi. Model dostępny jest z ośmioma lakierami karoserii do wyboru.

Sprawdź ofertę

Mazda CX-60 – zelektryfikowany napęd

Auto oferowane jest jako hybryda plug-in generująca 327 KM – jeszcze nigdy seryjna Mazda nie była taka mocna. To wypadkowa współpracy 192-konnego benzyniaka i elektrycznej jednostki o mocy 136 KM. SUV rozpędza się do "setki" po 5,8 s, a maksymalnie można nim jechać 200 km/h. Co ważne, tak dobre osiągi nie są okupione nadmiernym spalaniem, bowiem średnia konsumpcja to tylko 1,5 l/100 km. Na pokładzie znalazły się baterie o pojemności 17,8 kWh i po naładowaniu ich do pełna w trybie elektrycznym można pokonać do 63 km. Uzupełnianie prądu na 100 proc. z 240-woltowego gniazdka zajmuje niecałe 4 godziny.

Sprawdź ofertę

Mazda CX-60 – praktyczność w standardzie

Mazda CX-60 ma nadwozie o długości 4,75 m, szerokości 1,89 m i wysokości 1,68 m przy rozstawie osi wynoszącym 2,87 m. Te wymiary przekładają się na rozplanowanie wnętrza, w którym wygospodarowano mnóstwo przestrzeni zarówno dla pasażerów, jak i na ich bagaż. W efekcie w obu rzędach wygodnych siedzeń nie brakuje miejsca ani na wysokości kolan, ani nad głowami – także wtedy, gdy jedna za drugą podróżują wysokie osoby. Bagażnik o pojemności 570-1726 l swobodnie zmieści urlopowy ekwipunek całej rodziny. Mazda CX-60 to również świetny holownik, bo można nim ciągnąć przyczepy o masie dochodzącej do 2500 kg.

Sprawdź ofertę