Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Ford Mustang - tylko dwie gwiazdki od Euro NCAP

26 sty 17 13:14

Kultowy model Forda po 50 latach trafił oficjalnie do sprzedaży w Europie, gdzie spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Niestety, nie najlepsze zdanie o Mustangu mają europejscy eksperci ds. bezpieczeństwa.

Udostępnij
0
Skomentuj

Mustangowi dostało się za zbyt niski poziom ochrony dzieci na pokładzie w razie kolizji oraz za brak wymaganych aktywnych systemów bezpieczeństwa. W wyposażeniu standardowym sportowego Forda nie znajdziemy asystenta pasa ruchu, ani systemu awaryjnego hamowania (AEB), który w razie braku rekacji kierowcy samoczynnie wyhamuje lub całkowicie zatrzyma pojazd przed przeszkodą, zmniejszając skutki kolizji lub jej całkowicie zapobiegając.

Ogólny wynik: 2 gwiazdki

Bezpieczeństwo dorosłych pasażerów: 72%

Bezpieczeństwo dzieci: 32%

Bezpieczeństwo pieszych: 64%

Systemy bezpieczeństwa: 16%

Czy Ford Mustang rzeczywiście jest autem niebezpiecznym? Tak nie można powiedzieć. Sportowe samochody rzadko kiedy pełnią rolę rodzinnych środków transportu, więc problemy z zamocowaniem niektórych fotelików czy brak systemu Isofix na przednim fotelu pasażera (na tylnych jest) nie mają w tym przypadku tak dużego znaczenia. Bezpieczeństwo dorosłych zostało ocenione wysoko. Reszta uwag dotyczy wspomnianych braków w kategorii elektronicznych pomocników. Mustang po liftingu, który zadebiutował niedawno podczas targów w Detroit, będzie już wyposażony w wymagane systemy, zwłaszcza w układ AEB, co zapewne poprawi jego ogólną ocenę bezpieczeństwa.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Ford Mustang - tylko dwie gwiazdki od Euro NCAP (slajd 1 z 7)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego