Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Tragedia Polaków podczas Rajdu Lipawy

8 paź 17 15:51

Jedna osoba zginęła, a trzy są w stanie ciężkim. W śmigłowcu miały znajdować się osoby z zespołu Kajetana Kajetanowicza.

Udostępnij
0
Skomentuj
Tragedia na trasie Rajdu Lipawy Tragedia na trasie Rajdu Lipawy Foto: Pēteris Purmalis / Auto Świat

Podczas Rajdu Lipawy doszło do wypadku śmigłowca z Polakami na pokładzie. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że byli to członkowie zespołu Kajetana Kajetanowicza.

MSZ potwierdziło, że w wypadku uczestniczyło dwóch Polaków. Jeden z nich nie żyje, a drugi w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Śmigłowiec rozbił się krótko po starcie. Według wstępnych informacji, mógł zahaczyć o przewody elektryczne.  Łotewski serwis Delfi  informuje, że należał on do firmy Baltic Helicopter, która transportuje kibiców na trasie rajdu.

Wypadek miał miejsce w pobliżu OS11 Rajdu Lipawy. Zespoły ratownicze i medyczne zostały wezwane na miejsce katastrofy, w związku, z czym jedenasty odcinek specjalny został wstrzymany i nie zostanie wznowiony.

Kajetan Kajetanowicz wycofał się z dalszej rywalizacji rywalizacji.

Kajetan Kajetanowicz opublikował na swoim FB te słowa: Ze względu na zaistniałą sytuację związaną z moimi bliskimi Przyjaciółmi wycofaliśmy się z rajdu. Kochani, bardzo Was proszę o uszanowanie mojej osobistej decyzji, trudnej dla mnie jako sportowca. Dziękuję raz jeszcze, że byliście z nami przez wszystkie rundy tegorocznych Mistrzostw. Za Waszą obecność, kibicowanie, dobre słowo, spotkania. Liczę na Wasze dalsze wsparcie.

Wasz Kajto.

AKTUALIZACJA (20.30):

- Na pokładzie były cztery osoby – dwóch Polaków i dwie osoby z Łotwy. Jeden z naszych rodaków zginął na miejscu, a drugi – tak jak Łotysze – przebywa w szpitalu – poinformował dyżurny ambasady RP w Rydze cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej