Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Z Warszawy do Wrocławia w 3,5 godziny

28 lis 14 13:17

Wreszcie będzie można szybciej dotrzeć do Wrocławia z Warszawy i z Łodzi – ostatni odcinek drogi ekspresowej S8 między Łodzią a Wrocławiem: Sieradz-Łask jest już gotowy.

Udostępnij
0
Skomentuj

Teraz podróż samochodem trasą S8 z Łodzi do Wrocławia długości ok. 250 km trwa nieco ponad 2 godziny, dotychczas dotarcie do Wrocławia zabierało co najmniej 3-4 godziny i odbywało się w stresujących warunkach.

Podróż z Warszawy do Wrocławia także skróci się znacznie, a komfort podróżowania wzrośnie. Jest jednak jeden słaby punkt: Łódź i okolice. Tu stracimy trochę czasu.

Z Warszawy do Wrocławia można teraz podróżować na 3 sposoby:

1. Tradycyjnie, wyjeżdżając z Warszawy trasą S8 (czyli tzw. katowicką) przez Janki, Rawę Mazowiecką, Tomaszów Mazowiecki do Piotrkowa, potem na Bełchatów i Wieluń, a dalej już trasą S8 do Wrocawia.

Kłopotliwy i czasochłonny jest przejazd przez Bełchatów, a potem wąska i zatłoczona trasa do Wielunia z wieloma ograniczeniami prędkości i fotoradarami.

2. Z Warszawy do Piotrkowa trasą S8 (katowicką), potem kawałkiem przyszłej autostrady A1 do Tuszyna i stamtąd do trasy S8.

3. Autostradą A2 z Warszawy do Strykowa a potem do węzła Emilia (drugi węzeł za Strykowem – ocinek już płatny, kosztuje kilka zł). Z węzła Emilia najlepiej kierować się na Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Konstantynów Łódzki do S8.

Można próbować też przejechać przez Łódź, ale ten wariant odradzamy, gdyż jest to miasto rozkopane i czekają nas tam korki i nieoczekiwane objazdy.

Podróż z WSarszawy do Wrocławia, w zależności od obranego wariantu trasy nie powinna trwać dłużej niż 3,5-4 godziny.

Konfortowy i szybki przejazd na trasie Warszawa-Wrocław będzie możliwy dopiero za 2 lata, gdy ukończony zostanie odcinek autostrady A1: Łódź Północ-Tuszyn. Będzie to jednocześnie wschodnia obwodnica Łodzi.

Wtedy z Warszawy do Wrocławia, nie łamiąc przepisów, będzie można dotrzeć samochodem w 3 godziny: autostradą A2 do węzła Łódź Południe a dalej trasą S8.

Druga możliwość to trasą S8 do Piotrkowa, dalej A1 do węzła Łódź Południe i dalej S8 do Wrocławia. Pokonanie tej trasy bez łamania przepisów (maks. prędkość na S8 to 120 km/h) zajmie ok. 4 godz.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej