Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

7 przebojów na 2017 rok

15 gru 16 09:00

Przyszły rok zapowiada się naprawdę emocjonująco. Wiele premier nowych generacji aut na pewno wskaże nam rynkowe hity. Podpowiadamy, na które samochody warto poczekać, a w których przypadkach lepiej poszukać promocji na aktualne modele

Udostępnij
0
Skomentuj

Producenci jak ognia boją się niekontrolowanych przecieków na temat nowych modeli. Dlaczego? Z trzymaną już w zanadrzu gotową nową generacją jakiegoś modelu skrupulatnie planują rynkowe „pożegnanie” aktualnej wersji. Rabaty i akcje promocyjne mają upłynnić schodzący model, ale trzeba to zrobić z głową, bo zbyt duże upusty psują rynek i markę.

Tyle że gdy wścibscy fotografowie podejrzą gdzieś nie dość dobrze zamaskowany nowy model, cały misterny plan marketingowy może lec w gruzach – kto będzie chciał kupić dotychczasową generację, skoro wiadomo, że w blokach startowych stoi następca?

Istnieje jednak spora grupa klientów, dla których pogoń za ostatnimi trendami mody nie jest najważniejsza, a znacznie bardziej interesuje ich ostateczna kwota, którą trzeba zostawić w salonie sprzedaży. Dla nich informacja o nowym aucie stanowi tylko sygnał, że można bardziej przycisnąć dilera, żeby dał większy rabat.

Nasza opinia

Wprowadzanie nowych modeli to idealny moment dla łowców okazji – gdy dziennikarze rozpisują się nad nową generacją jakiegoś auta, rabaty na schodzący model osiągają maksymalne poziomy. Jednak nie łudźcie się: w większości przypadków wszystko jest z góry zaplanowane, a wielkość produkcji tak dobrana, żeby potem nie sprzedawać samochodów za półdarmo. Dlatego warto wiedzieć, jak zmieni się samochód, żeby potem nie okazało się, że co prawda tanio kupiliście auto, ale następca jest znacznie ciekawszy.

W galerii prezentujemy 7 ważnych premier na 2017 rok.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Auto Bild/Avarvarii / Auto Bild

Volvo XC60 - rynkowy rekordzista

Ciekawa sytuacja zapowiada się w przyszłym roku w salonach Volvo. Obecne XC60, mimo blisko 9-letniego stażu na rynku, sprzedaje się świetnie. Biorąc pod uwagę ten staż, trudno uwierzyć w to, że w zeszłym roku Volvo XC60 było najczęściej kupowanym SUV-em premium w Europie. Nic więc dziwnego, że Szwedzi specjalnie nie spieszyli się z następcą.

Druga generacja auta ma być zaprezentowana podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie. Designersko auto będzie kontynuowało oczywiście styl większego XC90, które jest obecnie stylistycznym wyznacznikiem dla całej rodziny Volvo. Deska rozdzielcza nowego XC60 również będzie zdominowana przez duży dotykowy ekran.

Technicznie nowe auto będzie korzystało z rozwiązań stosowanych w „większym bracie”. Dlatego też pod maską znajdą się wyłącznie 4-cylindrowe silniki o pojemności do 2 litrów i mocy dochodzącej do 320 KM.

Foto: Auto Bild/Avarvarii / Auto Bild

Foto: Auto Bild/Avarvarii / Auto Bild

Foto: Auto Bild/Avarvarii / Auto Bild

Foto: Auto Bild/Avarvarii / Auto Bild

Foto: Auto Bild/Avarvarii / Auto Bild

Foto: Auto Bild/Avarvarii / Auto Bild

7 przebojów na 2017 rok (slajd 1 z 11)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego