Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Seat Leon: nowa generacja w 2019 roku

14 mar, 13:20

Na nowego Seata Leona musimy poczekać do połowy przyszłego roku. Oprócz odmian benzynowych i z dieslem planowane jest wprowadzenie hybrydy oraz wersji elektrycznej

Udostępnij
0
Skomentuj

Wraz z wprowadzeniem kolejnej generacji Leona pojawi się również auto z napędem hybrydowym. W tej postaci samochód ma być oferowany w dwóch odmianach. Początkowo w sprzedaży będzie hybryda typu plug-in, wykorzystująca technikę z VW Golfa GTE. W późniejszym czasie planowana jest miękka hybryda, z 48-woltową instalacją.

To jeszcze nie koniec nowości, gdyż w połowie 2020 r. w sprzedaży ma się pojawić pierwszy w pełni elektryczny Leon. Firma zakłada, że auto będzie miało zasięg ok. 400 km, a jego ceny mają się zaczynać poniżej 25 000 euro. Nie zdecydowano jeszcze, czy w tej postaci kompaktowy Seat również będzie nosił miano „Leon”.

Oczywiście, w dalszym ciągu mają być oferowane samochody z napędem benzynowym oraz wysokoprężnym. Na razie nie są znane żadne szczegóły dotyczące mocy tych jednostek ani łączonych z nimi skrzyń biegów.

Jak zapewnia Alejandro Mesonero-Romanos, szef stylistów Seata, w wersji hybrydowej i elektrycznej Leon otrzyma stylistykę spójną z innymi odmianami napędowymi. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka będzie wiadomo, że mamy do czynienia z tym modelem. Jednocześnie nie zabraknie akcentów stylistycznych wyróżniających te odmiany. Mają to być m.in. specjalne kolory lakierów i zakryta atrapa chłodnicy.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Avarvarii / Auto Bild

Nowy Seat Leon - wizualizacja

Niezależnie od wersji napędowej nowy Leon będzie miał stylistykę nadwozia o sportowym charakterze. Z pewnością nie zabraknie efektownych aluminiowych felg

Foto: Avarvarii / Auto Bild

Seat Leon: nowa generacja w 2019 roku (slajd 1 z 2)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego