Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Najpopularniejszy olej silnikowy

22 sie, 09:11

Olej silnikowy to płyn, który każdy kierowca musi regularnie wymieniać w swoim samochodzie. Bez niego silnik bardzo szybko by się zatarł i przestał pracować. Wielu kierowców ma swoje ulubione marki olei silnikowych. My przedstawiamy najpopularniejsze oleje 5W40 według porównywarki cenowej Skąpiec

Udostępnij
0
Skomentuj
olej silnikowy olej silnikowy Foto: Auto Świat

Jak powszechnie wiadomo, jeśli nie smarujesz, to nie jedziesz. Ta życiowa prawda świetnie sprawdza się w motoryzacji. A jakie są najpopularniejsze oleje samochodowe? Zapraszamy do porównania.

Olej silnikowy - Mobil Super 3000 X1 5W-40 5L

Foto: Skąpiec;

Produkty Mobil Super 3000 zostały opracowane z myślą o kierowcach, którzy stosują je w silnikach swoich pojazdów, aby uzyskać ochronę i sprawność silnika lepszą niż przy stosowaniu konwencjonalnych lub półsyntetycznych olejów. Szczególnie polecamy Mobil Super 3000 kierowcom, którzy regularnie użytkują swoje pojazdy w trudnych warunkach drogowych. Olej ten może przyczynić się do zmniejszenia uszkodzeń spowodowanych częstym wysokim obciążeniem silnika. Sprawdź cenę.

Olej silnikowy - Castrol L EDGE TITANIUM FST TURBO DIESEL 5W40 5L

Foto: Skąpiec;

Efektywna ochrona zarówno starszych, jak i najnowocześniejszych silników wysokoprężnych. Utrzymuje maksymalną czystość silnika poprzez zwalczanie niebezpiecznych osadów. Odpowiedni dla silników wyposażonych w pompowtryskiwacze oraz turbosprężarki i intercoolery. Zwalcza szkodliwe osady w silniku, utrzymując go w czystości przez cały czas użytkowania. Doskonale chroni silniki działające w systemie pompowtryskiwaczy. Sprawdź cenę.

Olej silnikowy - ELF Olej EVOLUTION 900 SXR 5W40 5L

Foto: Skąpiec;

Jest najnowszej generacji, paliwooszczędnym, wielosezonowym olejem silnikowym. Dzięki zastosowaniu ultranowoczesnej technologii opartej na specjalnej formule IMF (Intra Molecular Friction) zawierającej specjalną hydrosyntetyczną bazę, pakiet modyfikatorów tarcia i specjalnych dodatków, olej ten znacznie zmniejsza opory tarcia wewnętrznego, co daje obniżenie tarcia w silniku i doskonałą ochronę silnika. ELF EVOLUTION SXR 5W40 dzięki zastosowaniu formuły IMF (Intra Molecular Friction) gwarantuje doskonałą ochronę silnika przy znacznej oszczędności paliwa. Sprawdź cenę.

Olej silnikowy - Motul 8100 X-CESS 5W-40 5L

Foto: Skąpiec;

W 100% syntetyczny olej silnikowy do nowoczesnych silników nisko- i wysokoprężnych również z bezpośrednim wtryskiem, także do najnowszych konstrukcji. Znacząco obniżone zużycie paliwa. Dłuższy okres użytkowania i optymalna ochrona silnika, nawet przy wydłużonych okresach między wymianami oleju. Wysoka lepkość HTHS. Zastępuje oleje 8100 X-max o lepkościach 5W-30 i 5W-40. Sprawdź cenę.

Olej silnikowy - Castrol Magnatec C3 5W-40 4L

Foto: Skąpiec;

Olej łączy w pełni syntetyczną technologię z formułą Inteligentnych Molekuł, które przywierają do silnika, zapewniając najwyższą ochronę przeciwzużyciową w czasie uruchomienia silnika i dalszej eksploatacji. Inteligentne Molekuły zapewniają aktywną i stałą ochronę od momentu przekręcenia kluczyka dla uzyskania trwałej warstwy ochronnej. Odpowiedni do silników benzynowych i Diesla gdzie producenci wymagają spełnienia norm jakościowych ACEA A3, B4 lub C3, API SN lub wcześniejszych w lepkości SAE 5W-40. Sprawdź cenę.

Olej silnikowy - Total Quartz 9000 5W-40 1L

Foto: Skąpiec;

Jest najnowocześniejszym olejem silnikowym, stworzonym w Technologii Syntetycznej TOTAL, który jest całkowicie kompatybilny z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi zastosowanymi w silnikach benzynowych i Diesla większości producentów silników na Świecie. Zalecany jest do stosowania w silnikach benzynowych i wysokoprężnych najnowszej konstrukcji: wielozaworowych, wolnossących i turbodoładowanych, z wałkami rozrządu w głowicy, z katalizatorem spalin lub bez, zasilanych benzyną bezołowiową, jak również gazem propan-butan. Sprawdź cenę.

Polecamy również artykuł o tym jak wybrać olej silnikowy i o co chodzi w tych wszystkich oznaczeniach – przejdź do artykułu.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej