Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Odkrywamy historię Polski - Skodą Superb zwiedzamy Gniezno i okolicę

7 sie 17 11:00

Wizyta w pierwszej stolicy Polski to ciekawa lekcja historii. Jest też miejsce na zabawę.

Udostępnij
0
Skomentuj

Podróżując po Polsce, warto zatrzymać się na kilka dni w okolicy Gniezna. Miasto leży 30 km od autostrady A2, łatwo więc tu trafić z wielu zakątków kraju, np. podróż z Warszawy nie powinna zająć dłużej niż 3 godziny.

Dlaczego Gniezno? Bo wszystko wskazuje na to, że właśnie tu Lech założył swoją osadę, zaś oficjalnie miasto istnieje od 940 r. (wzniesiono pierwszy gród). Liczne miejsca w okolicy doskonale przybliżają te historie.

Skoda Superb to eleganckie auto, które świetnie sprawdza się też podczas rodzinnych wyjazdów. Bogato wyposażona wersja z mocnym silnikiem kosztuje
niecałe 170 000 zł - to rozsądna oferta. Skoda Superb to eleganckie auto, które świetnie sprawdza się też podczas rodzinnych wyjazdów. Bogato wyposażona wersja z mocnym silnikiem kosztuje niecałe 170 000 zł - to rozsądna oferta. Foto: Przemek Wąworek / Auto Świat

Zwiedzanie zaczynamy od katedry gnieźnieńskiej na Wzgórzu Lecha. Warto tu zobaczyć Drzwi Gnieźnieńskie, wejść na taras widokowy na jednej z wież katedry, odwiedzić podziemia i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W Gnieźnie znajdziecie również Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Kolejna cenna lekcja dawnych czasów czeka na was w Biskupinie. Są tu m.in. dwie wioski – z epoki kamienia ze zrekonstruowanymi domami i wczesnopiastowska – oraz doskonale znane osiedle obronne i pawilon muzealny. W trakcie zwiedzania można zrobić sobie przerwę nad Jeziorem Biskupińskim.

To jeszcze nie koniec historii, bo obowiązkowym miejscem do odwiedzenia jest również Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, a dokładniej jego oddział – Wielkopolski Park Etnograficzny. To duży skansen, w którym zgromadzono zabytki wsi wielkopolskiej.

Motor 280 KM i 6-biegowe DSG to świetne połączenie w eleganckim aucie

W okolicy Gniezna nie brak też innych atrakcji: polecamy muzeum kolejki (połączone z ruinami zamku Krwawego Diabła Weneckiego), Zaurolandię, Silverado City (najlepiej w weekend) i skrzyżowanie… rzek - Wełny i Nielby.

Przed wyjazdem w okolice Gniezna warto odwiedzić strony internetowe przywołanych tu atrakcji – dość często organizowane są różne pokazy, które dodatkowo uatrakcyjniają zwiedzanie.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Przemek Wąworek / Auto Świat

Odkrywamy historię Polski - Skodą Superb zwiedzamy Gniezno i okolicę

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy - Wielkopolski Park Etnograficzny

Bardzo przyjemny skansen - bez wątpienia wart odwiedzin. Zajmuje około 21 ha powierzchni. Ekspozycje stałe i czasowe.

Warto sprawdzić w internecie kalendarium imprez organizowanych na terenie. W weekendy można trafić na różnegpo rodzaju imprezy. 10 września 2017 roku zobaczyć można np. pokazy dawnych prac gospodarskich, rzemieślniczych i rękodzielniczych.

Ceny biletów: 12 zł/6 zł (ulgowy) +5 zł parking.

www.lednicamuzeum.pl

Odkrywamy historię Polski - Skodą Superb zwiedzamy Gniezno i okolicę (slajd 1 z 16)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego