Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

30 smartów i jeden Boeing 747 TNT: rekord Guinnessa pobity!

21 lis 08 11:39
Udostępnij
0
Skomentuj

Przy współpracy firmy kurierskiej TNT i magazynu motoryzacyjnego TopGear dokonano tego w lotniczym centrum przeładunkowym TNT w belgijskim Liège. Zespół siedmiu osób zdołał załadować 30 samochodów marki Smart Fortwo do należącego do TNT samolotu Boeing 747 w ciągu 35 minut i 34 sekund. W 10. rocznicę stworzenia smarta, najbardziej kompaktowego samochodu świata, TopGear Italia - włoska edycja wiodącego brytyjskiego magazynu, i BBC rozważały ile tych pojazdów może zmieścić się na pokładzie Boeinga 747, jednego z największych samolotów świata.30 smartów fortwo dostarczył Mercedes-Benz Italia SpA i Mercedes-Benz Belgium Luxembourg SA. Christine Heine, Szefowa Operacji Naziemnych centrum przeładunkowego TNT w Liège, która koordynowała operację, stwierdziła: "Jednym z kluczowych aspektów było znalezienie odpowiedniego “okna czasowego” aby przeprowadzić próbę bicia rekordu. Musieliśmy bowiem dopasować się do siatki nieustannych przylotów i odlotów, zaplanowanych na 24 godziny 365 dni w roku. Czas startu każdego samolotu TNT jest precyzyjnie określony – ta punktualność jest podstawą zsynchronizowanej sieci połączeń, za pośrednictwem której doręczamy setki tysięcy przesyłek”. Centrum sortacyjne TNT zatrudnia 1 300 pracowników; dociera do niego codziennie 130 ciężarówek, a ląduje i startuje kilkadziesiąt samolotów z całego świata.Siedmiu członków zespołu miało trzy godziny na załadunek smartów do Boeinga 747, wyładunek i ponowne załadowanie samolotu przesyłkami transportowanymi do Szanghaju. Ten wynik potwierdza profesjonalizm zespołu TNT, kierującego się misją ‘sure we can’, oraz wyjątkowości smart fortwo – samochodu, który podczas 10 lat istnienia zdobył wiele rekordów.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

30 smartów i jeden Boeing 747 TNT: rekord Guinnessa pobity! (slajd 1 z 2)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego