Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Toyota i Mazda zacieśniają współpracę

7 sie 17 10:50

Toyota i Mazda zawarły umowę o partnerstwie biznesowym i kapitałowym, która otwiera nowy etap współpracy w pięciu ważnych obszarach, zapewniającej obu firmom dalszy rozwój.

Udostępnij
0
Skomentuj
Toyota i Mazda zacieśniają współpracę Toyota i Mazda zacieśniają współpracę Foto: Toyota

Toyota Motor Corporation i Mazda Motor Corporation zawarły umowę o partnerstwie biznesowym i kapitałowym, która pozwoli rozszerzyć i zacieśnić dotychczasową współpracę. Porozumienie jest efektem dwóch lat rozmów między obiema firmami i kamieniem milowym na drodze stabilnego rozwoju.

Obszary współpracy będą obejmowały:

- utworzenie przedsiębiorstwa joint venture, które będzie produkować pojazdy w USA,

- wspólne rozwijanie technologii pojazdów elektrycznych,

- wspólne rozwijanie technologii sieciowej komunikacji samochodów,

- współpracę w dziedzinie zaawansowanych technologii bezpieczeństwa,

- rozszerzenie listy produktów komplementarnych.

Toyota i Mazda zawarły również porozumienie o charakterze kapitałowym, gwarantujące niezależność i równość obu firm. W jego ramach Toyota nabędzie nowo wyemitowane akcje firmy Mazda, a Mazda nabędzie akcje Toyoty o tej samej wartości.

13 maja 2015 r. Toyota i Mazda zawarły umowę o rozwijaniu partnerskiej współpracy, która przyniesie obopólne korzyści dzięki wykorzystaniu zasobów obu firm oraz synergii komplementarnych produktów i technologii. Od tej pory obie firmy dyskutowały o eksploracji różnych obszarów w ramach długofalowego, równorzędnego współdziałania. W średniej i długiej perspektywie obie firmy będą budować korzystny związek z poszanowaniem autonomii i równości każdej ze stron, pracując nad wspólnymi projektami.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 11/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowości salonu w Genewie; pierwsze jazdy nowym Mercedesem CLS i Mazdą 3 z technologią Skyactiv X; porównanie nowej Dacii Duster i Mitsubishi ASX; testy BMW X3, Porsche 718 Cayman i Skody Karoq; przygotowanie auta do sprzedaży; szkolenia kierowców; Audi A4 B6/B7 z drugiej ręki; polecane używane auta miejskie; pierwszy test Tesli Model 3.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej