Sprawca kolizji zatrzymany dzięki świadkom

W środę 1 maja, około godziny 19:00, świadkowie zareagowali na kolizję spowodowaną przez pijanego kierowcę. Wyczuli od niego alkohol i niezwłocznie powiadomili policję. 42-letni obywatel Gruzji, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, został zatrzymany. Wkrótce usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Motorowerzysta z zakazem i promilami

W sobotę 4 maja tuż przed 2 w nocy, na ulicy Mostowej w Kwidzynie policjanci zatrzymali motorowerzystę. Mężczyzna przyznał się do spożycia alkoholu, a badanie alkomatem wykazało 1,2 promila. Dodatkowo, w systemie policyjnym znaleziono informację o sądowym zakazie kierowania pojazdami mechanicznymi, którym mężczyzna się nie zastosował. Teraz stanie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Apel o ostrożność i trzeźwość na drodze

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych i rowerzystów, o zachowanie rozwagi i nieprowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu. Każda osoba nietrzeźwa na drodze to bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa. Wspólnymi działaniami możemy dbać o bezpieczeństwo na drogach i zapobiegać tragediom.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 7.05.2024, Komenda Powiatowa Policji w Kwidzynie.