Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Ursus dostarczy 47 autobusów elektrycznych

10 paź 17 17:00

Ursus Bus wygrał największy przetarg na autobusy elektryczne w Polsce. Kontrakt o wartości 96,5 mln zł zakłada, że w 2018 roku spółka dostarczy dla Zielonej Góry 47 miejskich autobusów z napędem elektrycznym.

Udostępnij
0
Skomentuj
Ursus City Smile Ursus City Smile Foto: Ursus

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze poinformował o wyborze oferty spółki Ursus Bus w dniu 10 października br. Pierwsza dostawa autobusów elektrycznych ma się odbyć 1 lipca 2018 roku, a cały kontrakt ma zostać zrealizowany najpóźniej do 30 listopada 2018.

Na ulice Zielonej Góry trafią fabrycznie nowe, niskopodłogowe, dwunastometrowe Ursusy City Smile napędzane wyłącznie energią elektryczną. Tego typu pojazdy, w przeciwieństwie do spalinowych i hybrydowych, które również mają małe silniki Diesla, nie emitują lokalnie żadnych spalin. Ponadto są one znacznie cichsze podczas zatrzymywania się i odjeżdżania z przystanków, co również pozytywnie wpłynie na komfort mieszkańców miasta.

W przetargu mogły brać udział firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały zamówienia na minimum 15 pojazdów elektrycznych powyżej 7,5 t DMC, w tym jedno zamówienie na dostawę co najmniej siedmiu fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich. Kluczowym kryterium wyboru oferty była cena (60% wagi), a kolejne punkty można było otrzymać za gwarancję, skrócenie terminu pierwszej dostawy autobusów, zużycie energii elektrycznej autobusu poniżej 1 kWh/km oraz monitorowanie ciśnienia w ogumieniu z pozycji kierowcy (po 10% wagi).

Ursus Bus SA intensywnie inwestuje w elektromobilność, jeden z najszybciej rozwijających się segmentów transportu publicznego. W czerwcu tego roku spółka powołała konsorcjum „Polski E-BUS”. Celem inicjatywy jest stworzenie projektu nowego, całkowicie polskiego autobusu elektrycznego następnej generacji dla transportu publicznego. Obecnie w ofercie Ursus Bus znajdują się również autobusy trzeciej generacji o napędzie alternatywnym, które posiadają silnik elektryczny z ogniwami wodorowymi. Premierowy model został po raz pierwszy zaprezentowany szerszej publiczności w marcu tego roku.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej