Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

W Polsce ruszyły dopłaty do aut przyjaznych środowisku

Na tym byśmy jeździli coraz nowszymi samochodami powinno zależeć wszystkim. Wymiana starych aut na nowe to nie tylko korzyść dla ich producentów i samych użytkowników. Zyskuje na tym również środowisko naturalne, czyli my wszyscy. Na rynku można już zaobserwować pozytywny trend.

Udostępnij
0
Skomentuj
BMW i3 BMW i3 Foto: BMW

Nic tak nie przemawia do świadomości klienta, jak zachęta finansowa. Wiele krajów europejskich namawia zmiany auta na nowe, przyjazne środowisku przy pomocy specjalnych korzyści, np. ulg podatkowych. Być może niedługo w tym kierunku pójdzie również polski ustawodawca, który zacznie promować nowoczesne samochody. Te są znacznie bezpieczniejsze od wysłużonych lub powypadkowych konstrukcji, zapewniają wyższy komfort jazdy, nie zaskakują kosztownymi awariami (gwarancja), a także emitują znacznie mniej szkodliwych substancji do otoczenia.

Zyskaj nawet 17 000 zł

Do tego czasu możemy liczyć jedynie na inicjatywy prywatne. Z korzyścią dla ekoświadomych klientów pojawia się ich coraz więcej i są one coraz atrakcyjniejsze. Np. BMW Group zaczęło premiować zakup samochodów bez- oraz niskoemisyjnych z napędem elektrycznym, hybrydowym oraz z nowoczesnymi silnikami benzynowymi i Diesla, które spełniają normę Euro 6 (nie emitują więcej niż 130 g CO2/km). W sumie oferta obejmuje 131 modeli: od wysokoprężnego BMW 520d EfficientDynamics przez hybrydę plug-in Mini Countryman po w pełni elektryczne BMW i3.

BMW 530e iPerformance BMW 530e iPerformance Foto: BMW

W ramach programu EcoBonus, obowiązującego od września do końca tego roku, klient decydujący się na kupno nowego modelu może liczyć na wysoki rabat. W przypadku BMW wynosi on 17 000 zł brutto i jest udzielany posiadaczom starszych samochodów spełniających normę Euro 4 lub niższą. Dla nowego MINI kwota dofinansowania wynosi 8 500 zł brutto i jest dostępna dla właścicieli samochodów z normę Euro 5 lub niższą. Klient może zostawić swój dotychczasowy pojazd w rozliczeniu, dodatkowo obniżając koszt zakupu nowego. W akcji biorą udział wszyscy dealerzy obu marek.

Hybrydy i auta elektryczne to przyszłość

Wprowadzenie programu ma na celu skłonienie osób zainteresowanych kupnem nowego samochodu do wyboru auta o jak najniższym poziomie emisji spalin. W przyszłości coraz surowsze regulacje będą w stanie spełniać już tylko samochody hybrydowe oraz elektryczne. Rabaty, w przeciwieństwie do zakazów, mogą skutecznie przyspieszyć ten proces, z korzyścią dla klienta, jak i środowiska naturalnego.

Mini Countryman Cooper S E All4 Mini Countryman Cooper S E All4 Foto: Mini
Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej