Francuski producent sukcesywnie poszerza gamę modelową rodziny DS, która już w Chinach stała się samodzielną marką. Najnowsze dziecko marki w pierwszej kolejności pojawi się na rynku chińskim, ale producent nie wyklucza dalszej ekspansji na inne kontynenty.

DS 6WR nawiązuje do konceptu Wild Rubis, ale nie jest już crossoverem, ale zdecydowanie SUV-em. Chociaż designerzy przejęli niektóre elementy z konceptu, to jednak oba auta mają wiele odmiennych elementów.

Nowy DS 6WR ma długość 4,55 m, szerokość 1,86 m i wysokość 1,6 m, przy rozstawie osi 2,73 m. Szyku dodają 19-calowe koła oraz bogate wyposażenie standardowe.

W pierwszym okresie do napędu przewidziano silniki benzynowe e-THP 160 i THP 200, ale w późniejszym okresie można spodziewać się poszerzenia oferty o jednostki wysokoprężne z europejskiej gamy koncernu PSA. Wszystkie będą współpracować z sześciostopniowym automatem.

DS 6WR będzie produkowany w chińskim Shenzen, a pierwsi użytkownicy otrzymają auta jeszcze pod koniec tego roku. Natomiast w 2015 r. planowana jest premiera bliźniaczego Peugeota.