Produkowany w Rumunii SUV jest już na rynku trzy lata. Stąd nadchodzi czas na jego pierwszą modernizację. Pierwotnie premiera liftingowej wersji miała odbyć się w marcu podczas salonu w Genewie, ale ostatecznie zadecydowano, że odbędzie się ona w połowie września 2013 r. podczas międzynarodowego salonu smaochodowego IAA 2013 we Frankfurcie nad Menem.

Według informacji francuskiego dziennika La Tribune model ten doczeka się wyraźnych zmian designu nadwozia. Zmieni się jego przednia część i wnętrze, które będzie bardziej komfortowe niż dotychczas. Konstruktorzy poprawili także wyciszenie kabiny.

Nie mamy jeszcze pierwszych oficjalnych zdjeć zmodernizowanej Dacii Duster, ale można oczekiwać, iż będzie w niej wiele elementow z konceptu Dcross.

Do napędu przewidziano nowe i mocniejsze silniki. Jednym z nich będzie czterocylindrowy 1.2 TCe o mocy 116 KM i maksymalnym momencie obrotowym 190 Nm, który znany jest już z Dacii Lodgy i Dokkera.

Dacia Duster sprzedawana jest od 2010 roku i obecnie jest najstarszym modelem w ofercie producenta. W ciągu pierwszych 5 miesięcy 2013 r. sprzedano 155 729 egz., a więc dla porownania więcej niż najnowszego Renault Clio IV, którego sprzedano 139 397 egz.