Nowa generacja Nissana Navara otrzymała cały szereg modyfikacji technicznych i designu, które utrzymane są w najnowszym trendzie producenta. Zmieniła się przednia część pojazdu, która otrzymała światła diodowe do jazdy dziennej, chromowaną maskę chłodnicy i nowy zderzak. Nowością jest tylna kamera parkowania i kierunkowskazy umieszczone w bocznych lusterkach.

Wnętrze wykorzystuje elementy znane już z najnowszych modeli Nissana. Przykładem może być kierownica, którą znajdziemy w najnowszym wydaniu Qashaqia.

Do napędu przewidziano czterocylindrowy silnik wysokoprężny o pojemności skokowej 2.5 litra i mocy 163 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym 403 Nm lub mocy 190 KM i maksymalnym momencie obrotowym 450 Nm. Natomiast nie został jeszcze potwierdzony na rynkach europejskich czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności skokowej 2.5 litra. Wszystkie jednostki napędowe będą dostępne z sześciostopniowa przekładnią manualną lub siedmiostopniowym automatem.

Według oficjalnych informacji nowy Nissan NP300 Navara będzie miał sztywniejszą karoserię i zmodyfikowane tylne zawieszenie. Konstruktorom udało się także zmniejszyć promień skrętu, co zapewne ułatwi manewry w ruchu miejskim. Napęd czterech kół pozostanie w tym modelu standardem.