Nie jest to jednak już typowy minivan, ale crossover, którym może podróżować siedem osób. Siedzenia zamocowane są stosunkowo wysoko i wsiada się do tego pojazdu jak do typowego offroada.

Nowy Renault Espace ma długość całkowitą 4,85 m, szerokość 1,87 m i wysokość 1,68 m, przy rozstawie osi 2,88 m. Bagażnik ma pojemność 660 litrów.

Funkcjonalne wnętrze z całym szeregiem praktycznych schowków, nowoczesną deską rozdzielczą i 8,7-calowym wyświetlaczem. Producent zastosował także materiały lepszej jakości.

Nowością są cztery koła skrętne, czyli system 4 Control, który znamy z Laguny.

Nowy Renault Espace napędzany będzie czterocylindrowymi silnikami o pojemności skokowej 1.6 litra. Podstawowa jednostka 1.6 Energy dCi 130 z maksymalnym momentem obrotowym 320 Nm przy 1750 obr./min, współpracuje z sześciostopniową przekładnią manualną.

Kolejny silnik to 1.6 Energy dCi 160 EDC z maksymalnym momentem obrotowym 380 Nm z sześciostopniową przekładnią automatyczną.

Najmocniejszym w ofercie jest silnik benzynowy 1.6 TCe 200 z maksymalnym momentem obrotowym 260 Nm, który standardowo współpracuje z siedmiostopniowym automatem EDC. Ten sam silnik znajdziemy pod maską Renault Clio RS.

Co prawda w Paryżu zaprezentowano już wersję produkcyjną, ale w Polsce można go oczekiwać w kwietniu 2015 roku.