Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Hyundai Kona Electric: SUV na prąd

27 lut, 15:09

Elektryczny Hyundai Kona to kompaktowy SUV o długości 4175 mm. Ma zasięg do 470 km, osiąga 167 km/h i jest wyposażony w najnowsze układy zapewniające bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Udostępnij
0
Skomentuj

Hundai Kona oferowany będzie w dwóch wersjach napędu elektrycznego. Najmocniejsza ma silnik o mocy 204 KM, baterię o pojemności 64 kWh, czas ładowania w szybkiej ładowarce o mocy 100 kW wynosi niecałą godzinę (do 80 proc. pojemności baterii). Druga wersja wyposażona w baterię o pojemności 39,2 kWh i w silnik o mocy 135 KM ma zasięg do 300 km, czas ładowania prądem 100 kW wynosi również niespełna godzinę.

Oczywiście podawane przez producenta zasięgi na jednym naładowaniu baterii są maksymalne i – trzeba dodać – teoretyczne, gdyż nie uwzględniają warunków drogowych, wiatru, korków, jazdy pod górę, niskiej temperatury czy stylu jazdy kierowcy. Z testów aut elektrycznych w warunkach drogowych wynika, że rzeczywisty zasięg wynosi ok. 2/3 wartości podawanej przez producentów. W przypadku Hyundaia Kony nawet te 2/3 robi wrażenie, gdyż byłoby to 200 km dla wersji słabszej i ok. 300 km dla mocniejszej.

Elektryczna Kona z zewnątrz jest prawie identyczna, jak wersja spalinowa, z tą jednak różnicą, że osłona chłodnicy jest zamknięta (dla poprawy aerodynamiki).

Elektryczny Hyundai Kona wyposażony jest w najnowsze układy gwarantujące aktywne bezpieczeństwo. Dostępny na pokładzie jest m.in. inteligentny tempomat (utrzymujący stałą odległość od poprzedzającego pojazdu i automatycznie zwalniający, gdy pojazd przed nami hamuje).

Jest też układ wykrywający pojazdy i pieszych i automatycznie hamujący w sytuacjach awaryjnych. Są też asystenci utrzymania pasa ruchu, ostrzegania przed kolizją z pojazdem w tzw. martwym polu lusterek, asystent ostrzegający przed kolizją podczas cofania, wykrywający zmęczenie kierowcy, czytający znaki ograniczenia prędkości.

Hyundai Kona w wersji elektrycznej wyposażony został w najnowszy system łączności. Połączenie z systemami Apple CarPlay, Android Auto i Bluetooth odbywa się poprzez 7-calowy ekran dotykowy. Na tym samym ekranie wyświetlane są mapy nawigacji.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Hyundai Kona Electric: SUV na prąd (slajd 1 z 5)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego