Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Niemiecka grupa konsumencka pozywa Volkswagena

2 lis, 12:02

Niemiecka grupa konsumencka, w imieniu właścicieli Volkswagenów z nielegalnie zmodyfikowanym oprogramowaniem, zamierza złożyć pozew przeciwko producentowi z Wolfsburga. W samych Niemczech może być około dwóch milionów osób poszkodowanych przez koncern.

Udostępnij
0
Skomentuj
Volkswagen Golf VII w firmowych flotach Volkswagen Golf VII w firmowych flotach Foto: Auto Świat

Pozew zbiorowy ma na celu ustalenie, czy właściciele samochodów z silnikiem Diesla typu EA 189 zostali celowo skrzywdzeni przez Volkswagena. Przypominamy, że chodzi o nielegalne oprogramowanie do zarządzania silnikiem, które zostało zaprojektowane przez niemieckiego producenta samochodów w celu zmanipulowania wyników badań homologacyjnych. W rzeczywistości jednak auta ze wspomnianym dieslem przekraczały obowiązujące normy emisji spalin nawet kilkukrotnie.

Właściciele Volkswagenów, których dotyczy wspomniana afera, narzekają, że wartość rynkowa ich samochodów znacznie spadła po tym, jak na jaw wyszły fakty dotyczące stosowania w ich pojazdach nielegalnego oprogramowania.

Niemiecka grupa konsumencka VZBV chce zatem walczyć o uzyskanie rekompensaty dla około dwóch milionów właścicieli samochodów z silnikiem wysokoprężnym, które nie były tak przyjazne dla środowiska, jak twierdził w momencie ich sprzedaży Volkswagen. Jak poinformowała VZBV, już około 40 tys. właścicieli Volkswagenów z silnikami EA 189 wyraziło zainteresowanie przystąpieniem do pozwu zbiorowego.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej