Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Policyjny pościg za Volkswagenem – auto prowadziło dziecko

7 mar, 13:05

Policyjny pościg na ulicach Sulęcina w województwie lubuskim zakończył się niespodziewanym finałem. Okazało się, że za kierownicą ściganego przez patrol Volkswagena siedział 14-latek, ale jeszcze bardziej zaskakujące jest to, że do ucieczki namówiła go siedząca obok... matka.

Udostępnij
0
Skomentuj
Droga krajowa nr 92: 2 osoby znaleziono na poboczu, policja prosi o pomoc Droga krajowa nr 92: 2 osoby znaleziono na poboczu, policja prosi o pomoc Foto: Auto Świat

Patrol drogówki mierzył prędkość pojazdów na ulicy z ograniczeniem prędkości od 40 km/h. W pewnym momencie policjant namierzył Volkswagena jadącego z prędkością 72 km/h. Mimo znaków dawanych przez policjanta kierowca nie zatrzymał się na poboczu – wyminął policjanta i przyspieszył.

Policjanci ruszyli za Volkswagena. Pościg po sulęcińskich ulicach nie trwał długo, mundurowi szybko dogonili i zatrzymali auto. Okazało się, że za kierownicą siedzi 14-latek. To nie to jednak w całej sytuacji było najdziwniejsze. Po chwili wyszło na jaw, że nastolatka do ucieczki namówiła siedząca obok matka.

Według relacji dziennikarzy Fakt24 matka powiedziała policjantom, że chłopiec potrafi jeździć i często to robi. Kobieta tłumaczyła też, że pozwala jeździć swojemu dziecku, bo chce wynagrodzić mu jej częstych nieobecności w domu. Na końcu dodała z wyrzutem „poza tym przecież nic się nie stało”.

Sprawa trafiła już do sądu – policjanci przygotowali wniosek o ukaranie bezmyślnej matki za udostępnienie pojazdu osobie nieletniej. Ponadto do sądu rodzinnego został skierowany wniosek o zbadanie sytuacji rodzinnej chłopca pod kątem zagrożenia demoralizacją, w tym przypadku przez rodzica.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej