Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Toyota zatrzymuje fabryki w Japonii

10 wrz, 09:17

Toyota zatrzymuje większość swojej produkcji samochodowej w Japonii. Powodem jest trzęsienie ziemi w północnej części kraju.

Udostępnij
0
Skomentuj
Nowa Toyota Prius - auto nie z tej ziemi Nowa Toyota Prius - auto nie z tej ziemi Foto: Auto Świat

Trzęsienie ziemi było szczególnie silne na najbardziej wysuniętej na północ Japonii wyspie Hokkaido. Największe wstrząsy odnotowano przed świtem 6 września. Wówczas w ich wyniku zginęło kilkanaście osób. W trzęsieniu ucierpiała także kluczowa fabryka Toyoty, produkująca m.in. automatyczne skrzynie biegów i przekładnie bezstopniowe. Powodem wstrzymania pracy w zakładach jest brak prądu.

Jak poinformowała rzeczniczka Akiko Kita, będzie miało to wpływ na wszystkie linie Toyoty i Lexusa w Japonii, z wyjątkiem dwóch fabryk Daihatsu, które również produkują pojazdy marki Toyota. Według władz firmy oznacza to zaburzenie produkcji w aż osiemnastu fabrykach.

Firma już wstrzyma planowaną produkcję w zakładach Kyushu, Tahara i Toyota Auto Body. Fabryki te produkują m.in. pojazdy Lexusa i Toyotę Land Cruiser, z których niektóre są przeznaczone na rynek amerykański. Japoński producent nie był w stanie określić, kiedy wznowi produkcję.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej