Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Volkswagen w kolejnych tarapatach – rusza następny proces

7 wrz, 20:00

Fatalna passa Volkswagena trwa. Za tydzień rusza proces, w którym oszukani udziałowcy żądają aż ją 9,2 miliarda euro odszkodowań, za ukrywanie przed akcjonariuszami skandalu związanego z oszustwami przy badaniach emisji spalin.

Udostępnij
0
Skomentuj
Volkswagen chce zwiększyć lojalność swoich klientów Volkswagen chce zwiększyć lojalność swoich klientów Foto: Auto Świat

Pozew obejmuje aż 1670 roszczeń wniesionych głównie przez udziałowców instytucjonalnych niemieckiego producenta samochodów, którzy oskarżyli firmę o nieinformowanie inwestorów o zakresie skandalu, który kosztował firmę 27,4 miliarda euro kar i grzywien.

Skarżący twierdzą, że gdyby Volkswagen ostrzegł ich o zakresie oskarżeń i potencjalnych konsekwencjach, jakie mu grożą, zanim Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) wydała zawiadomienie o odkrytych oszustwach z 18 września 2015 r., wówczas inwestorzy instytucjonalni mogliby uniknąć strat na posiadanych udziałach. Po wypłynięciu na jaw afery, akcje Volkswagena zanotowały spadek rzędu 37 procent.

Proces będzie toczył się w wyższym sądzie okręgowym w Brunszwiku, w Niemczech, w pobliżu siedziby Volkswagena.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej