Grupa Volkswagena ma w swoim portfolio kilka znaczących na rynku marek: VW, Audi, Seat, Skoda, Porsche, Bugatti, Lamborghini, Bentley. Przedstawiciele koncernu zawsze przedstawiają swoje nowości rynkowe i modele koncepcyjne wszystkich firm na kameralnym spotkaniu z dziennikarzami przed otwarciem salonu.

Podczas międzynarodowego salonu Genewa Motor Show 2014 zadebiutuje kilka aut, na które czekamy od dłuższego czasu. Przede wszystkim zobaczyliśmy po raz pierwszy na żywo Lamborghini Huracan. Pokazano też Bentleya Continentala New GT Speed w wersji z otwartym dachem oraz Bugatti Veyrona Vitesse w kolejnej już limitowanej edycji „Rembrandt Bugatti”.

Z Ingolstadt przyjechały m.in. całkowicie nowe Audi TT , Audi A3 e-tron i bolid LMP1. Zaskoczył nas brak Audi S1 Quattro, ale pewnie zobaczymy je w dniu otwarcia salonu. Volkswagen zaprezentował Golfa GTE (elektryczny hot hatch?) i koncepcyjnego małego SUV-a T-Roc.

Ciekawostkami były prezentacje studyjnego modelu Skody Vision C. Czterodrzwiowe coupe zbudowane w oparciu o Audi A7 robi wrażenie. Wrażenie wywarł też na nas prototyp Italdesign projektu Wolfganga Eggera i Waltera de Silva Leitera.

CZYTAJ WIĘCEJ