Jaguar wraca do korzeni, czyli konstruowania sportowych kabrioletów. Nowy F-Type jest tego znakomitym przykładem. Dwumiejscowy roadster ze składanym materiałowym dachem prezentuje się znakomicie. Ma też tak samo dobrze jeździć, ale o tym przekonamy się za jakiś czas.

Samochód oferowany jest w trzech wersjach. Już podstawowa, nazwana po prostu F-Type, zapewnia wiele emocji. Do napędu służy 3-litrowy silnik V6 o mocy 340 KM i maksymalnym momencie obrotowym 450 Nm.

Wariant F-Type S wyposażon jest w ten sam motor 3.0 V6, ale z dodatkowym zastrzykiem mocy (380 KM i 460 Nm). Ta wersja zawiera ponadto: aktywne zawieszenie, sportowy układ wydechowy i mechaniczny mechanizm różnicowy.

F-Type w topowej odmiana S V8 ma jpod maską 8-cylindrowy motor o pojemności 5 litrów, który geeneruje aż 495 KM i 625 Nm. W tym przypadku dostajemyponadto mechnizm różnicowy sterowany elektronicznie i aktywny wydech z dwiema końcówkami. Wszystkie silniki współpracują standardowo z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów, która przekazuje napęd na tylne koła.

Jaguar F-Type – cennik:

Foto: Auto Świat
Nowy Jaguar F-Type od 387 500 zł