Kolekcjonerskie, limitowane wersje samochodów zawsze przyciągają klientów. Co rusz znajdzie się okazja, aby taki model przedstawić publiczności, ale nie codziennie obchodzi się 40. urodziny! BMW serii 7 dostępne jest na rynku od 1977 roku i z tego powodu przedstawiciele marki wprowadzają do oferty wyjątkową odmianę limuzyny.

Na przełomie 40 lat powstało sześć generacji flagowego modelu BMW. Wszystko zaczęło się od generacji E23, która dynamiczną sylwetką znacznie odbiegała od konkurencji, którą przede wszystkim stanowił Mercedes klasy S. Samochód zajął 2. miejsce w plebiscycie Europejski Samochód Roku tuż za Porsche 928. Pierwsza „siódemka” nadała charakter następnym „pokoleniom” w rodzinie.

Najnowszy model zadebiutował na rynku jesienią 2015 roku. Jubileuszowa wersja dostępna będzie zarówno w standardowej jak i przedłużonej odmianie, ze wszystkimi silnikiami oraz napędem xDrive. Klientom ograniczono natomiast wybór koloru karoserii, ponieważ zarezerwowano dwa limitowane lakiery: mroźne srebro (półmat) oraz błękit nafta z miką (metalik).

Limuzyna została wyposażona w pakiet stylistyczny M, pakiet BMW Individual Shadow Line, 20-calowe felgi V Spoke ze stopów lekkich, limitowane emblematy potwierdzające edycję 40 Jahre. Ponadto model będzie posiadał komfortowe fotelei z przodu i z tyłu z masażem oraz skórzaną tapicerką niemal w całym wnętrzu.

Cena? Jeszcze nieznana, ale prawdopodobnie nieznacznie wyższa od standardowej serii 7 z wyposażeniem na podobnym poziomie.