Znana poprzednio jako Porsche Exclusive manufaktura działa od ponad 30 lat i specjalizuje się w realizowaniu wyszukanych życzeń klientów, a jednocześnie odpowiada za limitowane edycje sportowych aut Porsche.

Powstanie tylko 500 sztuk tej wersji, która poza wzmocnionym o 27 KM silnikiem wyróżnia się ręcznym wykończeniem i wysmakowanymi materiałami. Sześciocylindrowy 3,8-litrowy bokser biturbo produkuje 607 KM i 750 Nm.

W efekcie na sprint do „setki” nowe Porsche potrzebuje 2,9 s, a granicę 200 km/h przekracza już po 9,6 s. Prędkość maksymalna sięga 330 km/h. Ciekawe zatem jakiej mocy możemy spodziewać się w zapowiadanym Porsche 911 GT2 RS, którego prototyp już hałasuje na Nurburgringu?

20-calowe felgi otrzymały wykończenie w złotym lakierze Golden Yellow Metallic nanoszone z wykorzystaniem technologii laserowej.

Sportowy wygląd samochodu podkreślają dwa karbonowe pasy przebiegające przez dach i maskę.

Z tyłu pojawiło się skrzydło z pakietu Turbo Aerokit, nowy zderzak, karbonowy wylot powietrza i układ wydechowy z dwiema czarnym końcówkami ze stali nierdzewnej. W przypadku tej wersji będzie można wybierać pomiędzy różnymi indywidualnymi kolorami karoserii.

W wnętrzu znajdziemy sportowe fotele pokryte dwiema warstwami perforowanej skóry oraz plakietkę z numerem limitowanej edycji.

Po raz pierwszy Porsche Design prezentuje zegarek, którego design koresponduje z limitowaną serią. Podobnie jak w przypadku samochodu, jego produkcję ograniczono do 500 egzemplarzy.

Chronograf ma tytanową obudowę, a sportowy design podkreśla czarna powłoka z węglika karbidu. Karbonowa tarcza koresponduje z charakterystycznymi pasami na karoserii 911 Turbo S Exclusive Series. Design wirnika odwołuje się z kolei do wzoru felg, a mechanizm naciągu wyróżnia się typową dla Porsche centralną śrubą z godłem marki.

Poza zegarkiem można również zamówić zestaw skórzanych walizek Exclusive Series, które perfekcyjnie pasują do bagażnika 911 Turbo. Zegarek wyceniono na 9950 euro, a komplet walizek na 5474 euro.

Porsche 911 Turbo S Exclusive Series będzie kosztowało 1 285 200 zł i pojawi się w salonach 8 czerwca 2017 r.