W tekście umieszczono linki reklamowe naszego partnera

DS 4 – inny niż wszystkie

DS 4 wyróżnia się tak mocno, że nie sposób pomylić go z żadnym konkurentem. Z przodu dominującymi akcentami są ledowe reflektory o zasięgu świecenia 280 m, wąskie światła dzienne i potężna atrapa chłodnicy. Z tyłu też zastosowano wąskie lampy wykończone kloszami ze wzorem rombów. Dynamiczny styl to także zasługa zwężającej się ku tyłowi linii bocznych okien i mocno obniżająca się linia dachu. Charakterystycznym, a przy tym poprawiającym aerodynamikę pojazdu, elementem są klamki schowane w drzwiach. Wysuwają się one tylko na chwilę podczas otwierania auta i wsiadania do niego.

Sprawdź cenę

DS 4 – futurystyczne wnętrze

Ze stylistyką nadwozia współgra wzornictwo wnętrza. Deskę rozdzielczą tworzą dwa ekrany – jeden przed kierowcą, pełniący funkcję wskaźników, oraz centralny 10-calowy, za pośrednictwem którego obsługuje się urządzenia pokładowe. Najważniejsze wskazania można śledzić nie tylko na wirtualnym kokpicie, lecz także na wyświetlaczu head-up o niespotykanej u konkurentów przekątnej 21 cali. Pasażerowie podróżujący na wygodnych fotelach mogą cieszyć się z przestronnego wnętrza, a podczas wakacyjnych wyjazdów do dyspozycji jest kufer o pojemności 430-1240 l.

Sprawdź cenę

DS 4 – do wyboru trzy rodzaje silników

Dla kierowców, którzy preferują spokojny styl jazdy, przygotowano 130-konne wersje benzynowe lub wysokoprężne. Preferujący dynamiczną jazdę powinni zainteresować się jedną z mocniejszych odmian benzynowych (181 lub 224 KM). W obu przypadkach DS 4 uzyskuje setkę po 7,9 s. W ofercie jest też zelektryfikowana propozycja, czyli 225-konna hybryda typu plug-in, w której wykorzystano benzynowy silnik generujący 180 KM i elektryczny o mocy 110 KM. Na pokładzie auta znalazły się akumulatory o pojemności 12,4 kWh, po naładowaniu ich do pełna w elektrycznym trybie można pokonać 55 km.

Sprawdź cenę